Rezultate te kerkimit per termin: +Dhuna

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.493Z

Dhuna, si tua shpjegojmë drejt fëmijëve?

Psikologji Këshillat e ekspertëve për të menaxhuar një situatë apo atmosferë të dhunshme, që të vegjëlve mund tu krijojë shumë ankth, pasi fëmijët kuptojnë më shumë nga sa e imagjinoni   Mos mendoni asnjëherë se nëse shtireni sikur nuk po ndodh asgjë, është më mirë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Dhuna ne familje dhe dhuna kriminale

Kater krimet e klasifikuara si te dhunshme jane vrasja, grabitja, perdhunimi dhe kercenimi. Demtimet neurologjike hasen ne nje sasi te kosiderueshme. Familja njihet tashme si djepi i dhunes. Nga gjysma deri ne e grave kane perjetuar dhune fizike prej partnereve te tyre. Termat "abuzim i bashksho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.646Z

"Dhuna, njolle e keqe mbi zgjedhjet"

Dhuna ne disa zona te Maqedonise u ka hedhur njolle te keqe zgjedhjeve parlamentare, thane dje, vezhguesit nderkombetare ne Shkup. "Ne zgjedhje nuk u plotesuan standardet kryesore nderkombetare, sepse perpjekjet qe te prishet me dhune procesi zgjedhor ne disa vende ku jetojne kryesisht shqiptare, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.515Z

Dhuna përtej politikës

Elsa Ballauri Dy vrasje nuk janë pak në një periudhë dyjavore gjatë këtij procesi parazgjedhor. Zeka në Durrës, Keka në Malësinë e Madhe, persona që ishin të lidhur me politikën: i pari simpatizant aktiv i PD-së, i dyti në kryesinë e PDK-së. Nuk dua të merrem me procesin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.146Z

Dhuna dhe Krimi në Familje

Ashtu si ne gjithe Europen Lindore , ndryshimi i regjimit politik hapi nje faqe te re ne historine e shume popujve, dhe po ashtu ne historine e popullit tone ne Ballkan. Ndryshime qe do te vijonin pas 90'ishin te gjithanshme nuk kufizoheshin vetem me ndryshimet ne rendin politik dhe ekonomik. Nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.589Z

Patozi Distancohuni nga dhuna

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Astrit Patozi ka kërkuar nga deputetët e opozitës që të distancohen nga dhuna e 21 janarit. Ai ka deklaruar se do të ndëshkohen të gjithë përgjegjësitë e atyre ngjarjeve. &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.616Z

OConnell: Protesta domethënëse u njollos nga dhuna

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell, po ndjehet i zhgënjyer me faktin se, siç thotë ai, "një protestë domethënëse është njollosur nga dhuna". Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se shumë qytetarë kanë protestuar sot për të shprehur pikëpamjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama