Rezultate te kerkimit per termin: +Dhuna

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.933Z

Dhuna zapton futbollin shqiptar

Ultrasit e Tiranës bëjnë vandalizma në stadium dhe përplasen me policinë në Korçë Ermal Kuka Dhuna është ulur këmbëkryq në stadiumet shqiptare dhe ngjarje të tilla shqetësuese që shoqërojnë javë pas jave futbollin tonë, kanë kulmuar me atë që ka ndodhur dje në qytetin e Kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.764Z

E para është dhuna

Nga Mero Baze   Nëse do ti kërkoje çdo gazetari apo ndjekësi të fushatave elektorale të këtyre 20 viteve cili është konstatimi i parë për fushatën elektorale të 8 majit, pa u menduar gjatë do të thoshte DHUNA. Si asnjëherë në historinë e këtyre 20 viteve, në të gjitha fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.537Z

Shqipëri: Shtohet ndjeshëm dhuna në familje

Dhuna ndaj gruas ka shënuar rritje kohët e fundit ne Shqipëri. Kështu shprehen në Tiranë ekspertë dhe studiues të çështjeve sociale. Ata pohojnë se megjithë legjislacionin e kompletuar, dhuna ndaj grave nuk po pakësohet , dhe vjen kryesisht për shkak të varfërisë, mendësive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.266Z

Dhuna ndaj grave, protesta para kryeministrisë

Tiranë – Organizata e Shoqërisë Civile ka protestuar sot para kryeministrisë për ndalimin e dhunës ndaj grave. Shkak i këtij tubimi ka qenë ngjarja para pak ditësh ku dy grav janë vrarë nga bashkëshortët e tyre brenda një dite. Të pranishëm përveç përfaqsuesve të shoqatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.800Z

Reuters: Historia dhe dhuna zëvëndësoi futbollin

Reuters   Sfida per eliminiatoret Euro 2016 mes Shqipërisë dhe Serbisë dështoi si pasojë e një përleshjeje mes lojtarëve të dy ekipeve. Arsyeja e sherrit ishte flamuri që përshkruan të ashtuquajturën Shqipëri e Madhe, ose thënë ndryshe të gjitha vendet ku jetojnë shqiptarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.346Z

Dhuna ne familje pret nje pergjigje

Nga Sali Berisha* Kryeminister Dhuna ne familje eshte nje nga problemet me te dhimbshme, por edhe per nje problem te mprehte per shoqerine shqiptare. Ajo eshte forma me e shemtuar e dhunes; eshte forma me cnjerezore; eshte, fatkeqesisht ne shume aspekte, forma me e fshehur per shkak te vendit ku ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.602Z

Shqetësuese dhuna në shkolla

Dhuna në shkolla është një dukuri shoqërore mjaft shqetësuese. Në vitet e fundit, një perceptim i përbashkët është shfaqur ku mendohet se dhuna është bërë më e përhapur nëpër shoqëri, duke e përfshirë edhe sistemin e edukimit. Dhuna në shkolla reflekton çka është duke ndo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama