Rezultate te kerkimit per termin: +Dhuna

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.266Z

Dhuna ndaj grave, protesta para kryeministrisë

Tiranë – Organizata e Shoqërisë Civile ka protestuar sot para kryeministrisë për ndalimin e dhunës ndaj grave. Shkak i këtij tubimi ka qenë ngjarja para pak ditësh ku dy grav janë vrarë nga bashkëshortët e tyre brenda një dite. Të pranishëm përveç përfaqsuesve të shoqatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.800Z

Reuters: Historia dhe dhuna zëvëndësoi futbollin

Reuters   Sfida per eliminiatoret Euro 2016 mes Shqipërisë dhe Serbisë dështoi si pasojë e një përleshjeje mes lojtarëve të dy ekipeve. Arsyeja e sherrit ishte flamuri që përshkruan të ashtuquajturën Shqipëri e Madhe, ose thënë ndryshe të gjitha vendet ku jetojnë shqiptarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.346Z

Dhuna ne familje pret nje pergjigje

Nga Sali Berisha* Kryeminister Dhuna ne familje eshte nje nga problemet me te dhimbshme, por edhe per nje problem te mprehte per shoqerine shqiptare. Ajo eshte forma me e shemtuar e dhunes; eshte forma me cnjerezore; eshte, fatkeqesisht ne shume aspekte, forma me e fshehur per shkak te vendit ku ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.602Z

Shqetësuese dhuna në shkolla

Dhuna në shkolla është një dukuri shoqërore mjaft shqetësuese. Në vitet e fundit, një perceptim i përbashkët është shfaqur ku mendohet se dhuna është bërë më e përhapur nëpër shoqëri, duke e përfshirë edhe sistemin e edukimit. Dhuna në shkolla reflekton çka është duke ndo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.103Z

Të mbijetuarat nga dhuna ekspozojnë punimet

Dita e 16-të e fushatës kundër dhunës ndaj grave përkon me Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut. Djem dhe vajza, aktivistë në këtë betejë të rëndësishme kanë një mesazh për bashkëmoshatarët, por sidomos për të dhunuarit dhe dhunuesit… Unë jam djalë dhe kupt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.493Z

Dhuna, si tua shpjegojmë drejt fëmijëve?

Psikologji Këshillat e ekspertëve për të menaxhuar një situatë apo atmosferë të dhunshme, që të vegjëlve mund tu krijojë shumë ankth, pasi fëmijët kuptojnë më shumë nga sa e imagjinoni   Mos mendoni asnjëherë se nëse shtireni sikur nuk po ndodh asgjë, është më mirë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Dhuna ne familje dhe dhuna kriminale

Kater krimet e klasifikuara si te dhunshme jane vrasja, grabitja, perdhunimi dhe kercenimi. Demtimet neurologjike hasen ne nje sasi te kosiderueshme. Familja njihet tashme si djepi i dhunes. Nga gjysma deri ne e grave kane perjetuar dhune fizike prej partnereve te tyre. Termat "abuzim i bashksho

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama