Rezultate te kerkimit per termin: +Dhuna

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.346Z

Dhuna ne familje pret nje pergjigje

Nga Sali Berisha* Kryeminister Dhuna ne familje eshte nje nga problemet me te dhimbshme, por edhe per nje problem te mprehte per shoqerine shqiptare. Ajo eshte forma me e shemtuar e dhunes; eshte forma me cnjerezore; eshte, fatkeqesisht ne shume aspekte, forma me e fshehur per shkak te vendit ku ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.602Z

Shqetësuese dhuna në shkolla

Dhuna në shkolla është një dukuri shoqërore mjaft shqetësuese. Në vitet e fundit, një perceptim i përbashkët është shfaqur ku mendohet se dhuna është bërë më e përhapur nëpër shoqëri, duke e përfshirë edhe sistemin e edukimit. Dhuna në shkolla reflekton çka është duke ndo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.103Z

Të mbijetuarat nga dhuna ekspozojnë punimet

Dita e 16-të e fushatës kundër dhunës ndaj grave përkon me Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut. Djem dhe vajza, aktivistë në këtë betejë të rëndësishme kanë një mesazh për bashkëmoshatarët, por sidomos për të dhunuarit dhe dhunuesit… Unë jam djalë dhe kupt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.493Z

Dhuna, si tua shpjegojmë drejt fëmijëve?

Psikologji Këshillat e ekspertëve për të menaxhuar një situatë apo atmosferë të dhunshme, që të vegjëlve mund tu krijojë shumë ankth, pasi fëmijët kuptojnë më shumë nga sa e imagjinoni   Mos mendoni asnjëherë se nëse shtireni sikur nuk po ndodh asgjë, është më mirë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Dhuna ne familje dhe dhuna kriminale

Kater krimet e klasifikuara si te dhunshme jane vrasja, grabitja, perdhunimi dhe kercenimi. Demtimet neurologjike hasen ne nje sasi te kosiderueshme. Familja njihet tashme si djepi i dhunes. Nga gjysma deri ne e grave kane perjetuar dhune fizike prej partnereve te tyre. Termat "abuzim i bashksho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.646Z

"Dhuna, njolle e keqe mbi zgjedhjet"

Dhuna ne disa zona te Maqedonise u ka hedhur njolle te keqe zgjedhjeve parlamentare, thane dje, vezhguesit nderkombetare ne Shkup. "Ne zgjedhje nuk u plotesuan standardet kryesore nderkombetare, sepse perpjekjet qe te prishet me dhune procesi zgjedhor ne disa vende ku jetojne kryesisht shqiptare, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.515Z

Dhuna përtej politikës

Elsa Ballauri Dy vrasje nuk janë pak në një periudhë dyjavore gjatë këtij procesi parazgjedhor. Zeka në Durrës, Keka në Malësinë e Madhe, persona që ishin të lidhur me politikën: i pari simpatizant aktiv i PD-së, i dyti në kryesinë e PDK-së. Nuk dua të merrem me procesin e t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama