Rezultate te kerkimit per termin: +Dialog

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.371Z

Dialog për njohje reciproke

Kosova duhet ti ndryshojë njerëzit që e përfaqësojnë dhe qasjen e saj në dialogun me Serbinë, i cili lehtësohet nga Bashkimi Evropian.   E rrjedhimisht insistimi i saj që nga ky dialog ta përfitojë njohjen direkte nga Serbia duhet të jetë i pakusht. Kështu kanë thënë njohësit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.866Z

Meta, thirrje për dialog

Numri dy i qeverisë Ilir Meta, i bëri sot thirrje për dialog kreut të opozitës Edi Rama, duke shprehur bindjen se respektimi i Kushtetutës lejon transparencën e zgjedhjeve, sic kërkon opozita.(UPDATE) Zoti Meta tha se greva e urise nuk është rruga e zgjidhjes dhe se zoti Rama

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.529Z

Meta-Petrovic: Dialog dhe bashkëjetesë etnike

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta fton përfaqësuesit e pakicave të Kosovës të vizitojnë Kuvendin e Shqipërisë. Në ditën e fundit të vizitës në Kosovë, kryeparlamentari Meta është takuar me përfaqësuesit e pakicave të Kosovës, ndërsa shprehu mbështetjen e tij për dialog dhe bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.787Z

Meta:Greva s'është zgjidhja, duhet dialog

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Ilir Meta ka deklaruar se greva e opozitës nuk është zgjidhja për krizën politike. Meta e cilësoi atë nëj barrikadë artificiale. Ai ka deklaruar se është momenti për dialog mes forcave politike për një zgjidhje përmes institucioneve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.971Z

Xhaçka: Jo dialog pa hapjen e kutive

Deputetja e Partisë Socialiste, Olta Xhaçka ka deklaruar se partia e saj nuk do të pranonte dialog pa hapur kutitë e votimit. Sipas saj, ligji nuk e ndalon Parlamentin për hapjen e kutive. "Iliri Meta ta harrojë se mund të lajë gojën me fjalën dialog, madje do të ishte më mirë të mos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.144Z

Dialog me myslimanët

Papa Benedikti XVI Papa Benedikti do të zhvillojë një samit katoliko-mysliman Papa Benedikti XVI ka vendosur të përmirësojë marrëdhëniet mes dy feve, duke organizuar mbajtjen e një samiti katoliko-mysliman në muajin nëntor. Njoftim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.930Z

KiE miraton rezolutën. Kërkohet dialog mes partive

Këshilli i Europës pasi ka miratuar rezolutën për Shqipërinë mbi zgjedhjet e majit, ka kërkuar fillimin e menjëhershëm të dialogut dhe bashkëpunimit mes partive politike. KiE miratoi me 88 vota pro raportin e raportuesit të partisë popullore gjermane Volkram Gebel për zgjedhjet lokale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama