Rezultate te kerkimit per termin: +Dialog

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.787Z

Meta:Greva s'është zgjidhja, duhet dialog

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Ilir Meta ka deklaruar se greva e opozitës nuk është zgjidhja për krizën politike. Meta e cilësoi atë nëj barrikadë artificiale. Ai ka deklaruar se është momenti për dialog mes forcave politike për një zgjidhje përmes institucioneve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.971Z

Xhaçka: Jo dialog pa hapjen e kutive

Deputetja e Partisë Socialiste, Olta Xhaçka ka deklaruar se partia e saj nuk do të pranonte dialog pa hapur kutitë e votimit. Sipas saj, ligji nuk e ndalon Parlamentin për hapjen e kutive. "Iliri Meta ta harrojë se mund të lajë gojën me fjalën dialog, madje do të ishte më mirë të mos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.144Z

Dialog me myslimanët

Papa Benedikti XVI Papa Benedikti do të zhvillojë një samit katoliko-mysliman Papa Benedikti XVI ka vendosur të përmirësojë marrëdhëniet mes dy feve, duke organizuar mbajtjen e një samiti katoliko-mysliman në muajin nëntor. Njoftim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.930Z

KiE miraton rezolutën. Kërkohet dialog mes partive

Këshilli i Europës pasi ka miratuar rezolutën për Shqipërinë mbi zgjedhjet e majit, ka kërkuar fillimin e menjëhershëm të dialogut dhe bashkëpunimit mes partive politike. KiE miratoi me 88 vota pro raportin e raportuesit të partisë popullore gjermane Volkram Gebel për zgjedhjet lokale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.316Z

Reeker Dialog per greven

E premte 19 Tetor 2012 1941 Zevendes Ndihmes Sekretari Amerikan i Shtetit per Euroazine Philp ReekerZevendes Ndihmes Sekretari Amerikan i Shtetit per Euroazine Philp Reeker i ka bere sot thirrje autoriteteve shqiptare qe te hyjne ne dialog per te gjetur nje kompromis per te zgjidhur me qetesi cesht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.764Z

Rama: Dialog, vetëm sipas kushteve të mia

Pavarësisht se fjala dialog ka nisur të përdoret, duket se është ende larg dita kur mund të ndodhë një gjë e tillë. Kërkesës së Kryeministrit Sali Berisha për dialog kreu i PS-së, Edi Rama, i është përgjigjur me një “po” që shoqërohej nga shumë kushte pas. Rama nuk pranon t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.757Z

Rama: Kushtet për dialog me Berishën

Kryesocialisti Edi Rama u ktheu dje përgjigje publikisht ftesave për dialog nga eksponentët e mazhorancës. Në fjalimet e tij gjatë protestave në Fier dhe Vlorë, Rama tha se "na thonë çdo ditë mafiozë e perversë, na bëjnë terroristë e na lidhin me botën e krimit, na shkelin mbi varri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama