Rezultate te kerkimit per termin: +Dihet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.587Z

Rama-deputetëve të PD-së: U bëtë me Versaçe, por prapë nuk i harruat fasulet

Deputetët e mazhorancës dhe ata të opozitës kanë debatuar dje mes tyre për sa i përket projektligjit për ndryshimet në buxhetin e vitit 2013. Opozita akuzoi qeverinë se përmes këtyre ndryshimeve po rrezikon ekonominë e vendit, ndërsa nga ana tjetër kryeministri Edi Rama akuzoi qeverin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.144Z

Policia kërkon publikisht katër persona

Policia e Pejës është në kërkim të katër personave të cilët janë shpallur të humbur nga familjarët e tyre. Të zhdukur janë: Ilirjana (Masar) Rizvanolli, Ukë (Shpend) Lajqi, Ibish (Daut) Zekaj dhe Esad (Murat) Dupljak. Me d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Avokati i Popullit kerkon 6 komisionere

Burime nga institucioni i Avokatit te Popullit pohojne se kreu ne detyre i ketij institucioni Riza Poda ka firmosur kandidaturat per komisionere shefin e kabinetit te Avokatit te Popullit Artur Lazebeu komisioneren Florina Nuni ndihmes/komisionerin Sotiraq Nushi keshilltaren e Avokatit te Popullit A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.066Z

Kosove Debate mbi ligjin per konfiskimin e pasurise se paligjshme

Perfaqesues te qeverise partive politike dhe shoqerise civile thane se Kosoves i duhet nje infrastrukture ligjore e fuqishme per luften kunder krimit te organizuar dhe korrupsionit. Keto komente bene gjate punimeve te nje tryeze te rrumbullaket mbi bazen ligjore te luftes kunder krimit te or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.435Z

Borxhet shtyjnë stërvitjet

Skuadrat e Superligës kanë planifikuar që gjatë këtij muaji t’i fillojnë përgatitjet për pjesën e dytët të kampionatit. Mirëpo, disa skuadra janë detyruar ta shtyjnë fillimin e përgatitjeve sherri i borxheve që kanë ndaj futbollistëve. Nga Valon Konushevci më 12 janar 2011

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.648Z

Për hatër të klubit

Skuadra e Kosovës së Vushtrrisë të martën i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Në fakt, bardhekaltrit planifikonin t’i nisnin përgatitjet për gjysmësezonin e dytë me 15 janar, por një gjë e tillë nuk pat ndodhur, për arsye se futbollistët nuk pranonin t’i nisnin stë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.718Z

Skandali/ Ministria e Arsimit akrediton të parët UET dhe universitetin ku punon shefja e kabinetit

Nuk kanë fund skandalet në Ministrinë e Arsimit. Deri më tani, kjo ministri është e njohur për abuzime me doktoraturat, për kundërshti ndaj ligjit të saj për arsimin e lartë, teksa tani ka nisur dhe aferat me procesin e akreditimit të universiteteve, shkruan Sot. Në mars të këtij vit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama