Rezultate te kerkimit per termin: +Diploma

Total: 3077
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.733Z

MASH: Studentët e Vlorës të pajisen me diploma

Nëpërmjet një shkrese dërguar Rektorit të Universitetit “Ismail Qemali”në Vlorë, Ministria e Arsimit i ka kërkuar këtij të fundit të pajisë studentët me diploma të sistemit 4 vjecar. Pasi, ata e kanë filluar cikëlin e studimit përpara hyrjes në fuqi të Kartës së Bolonjës.&n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.385Z

Shkodër, kapet 61-vjeçari me diploma false

Shkodër - Një 61-vjeçar përfundoi në prangat e policisë së Shkodrës, pasi në banesën e tij u gjetën disa diploma të falsifikuara. Operacioni i koduar "Amzat e falsifikuara", bëri të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit Ramadan Salihi, banues në lagjen "Kongresi i Përmetit"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.966Z

Shisnin diploma, ndjekje penale për 2 persona

Dy persona do të ndiqen penalisht ne gjendje te lire, për dhënie të diplomave universitare. Sipas të dhënave të policisë, shtetasit Hajrie Hanelli dhe Vani Niçka u jepnin diploma te rregullta personave që nuk kishin mbaruar arsimin përkatës, kundrejt një shume prej 12 mijë euro. Në ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.414Z

MASH njeh edhe 46 diploma të huaja

Para nisjes së pushimeve, Ministria publikon njohjen e diplomave të huaja për muajin gusht. Në një vit janë njohur rreth 700 diploma Ministria e Arsimit pak para nisjes së pushimeve ka shpallur konvertimin e diplomave edhe për 46 kandidatë të tjerë. Brenda një viti, kjo ministri ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.742Z

“Të lëshohen diploma me titullin Jurist

Autori i Lajmit: red.Tafaj: “Studentët do të pajisen me diploma të sistemit 4 vjeçar” Nëpërmjet një shkrese dërguar Rektorit të Universitetit “Ismail Qemali”në Vlorë, Ministria e Arsimit i ka kërkuar këtij të fundit të pajisë studentët me diploma të sistemit 4 vjecar. Kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.965Z

Tafaj: Pa suplementin, diploma eshte "memece"

Luljeta Ndoka Vlera e diplomes universitare te nje studenti identifikohet nga suplementi qe e shoqeron. "Pa suplementin perkates, diploma eshte 'memece', sepse eshte pikerisht suplementi ai qe tregon drejtimin e studimeve, nivelin, permbajtjen, rezultatet e studimeve, qe jane kryer dhe perfunduar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.046Z

Diploma e Renzo Bossit, prokuroria nis hetimet

Diploma Mediat italiane kanë raportuar sot reagimin që ka nxituar lajmi për paisjen me një diplomë shqiptare nga Universiteti Kristal të djalit të ish liderit të Lidhjes së Veriut(Lega Nord) në Itali, Umberto Bossi. Prokuroria e Tiranës ka nisur këtë pasdite hetimet për zbardhjen e ras

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama