Rezultate te kerkimit per termin: +Diploma

Total: 3077
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.020Z

Serbia nuk zbaton Marrëveshjen për diploma

Qeveria e Serbisë, siç nuk ka zbatuar shumicën e marrëveshjeve të arritura në Bruksel, nuk ka zbatuar as Marrëveshjen për Diploma. Nuk ka përpjekje nga Qeveria e Kosovës për të detyruar Serbinë që të zbatojë marrëveshjet e arritura në Bruksel. Marrëveshja për njohje reciproke t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.110Z

Diploma false në Juridik e Ekonomik, dy në hetim

TIRANE – Dy të moshuar që nxirrnin diploma false në Ekonomik e Juridik u shoqëruan mbrëmë në Polici. Ata dyshohet se kanë premtuar nxjerrjen e diplomave në dy universitete private, në këmbim të parave. Burime nga Policia e kryeqytetit thanë se ka nisur procedim penal ndaj Hajrie H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.336Z

Tahiri: Do hetohen studentet italiane me diploma në Shqipëri

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, në një intervistë për radion italiane”Radio 24” ka thënë se do të hetohen të gjithë studentet italianë që kanë blerë diploma në Shqipëri. “Nuk duam turizëm me diploma të blera. Këta studentë fantazma po hetohen për korrupsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.474Z

Skandali, diploma false shqiptarëve për 7 mijë euro

Një diplomë universiteti mund ta sigurosh edhe nëse nuk i ke parë ndonjëherë auditoret e tij. Mjafton të paguash 7 mijë euro, dhe dokumenti që vërteton studimet universitare është në dorën tënde. Gjithçka ka ndodhur në Universitetin e Tetovës, në Maqedoni. Një grua nga qyteti shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.966Z

Pajisnin me diploma të paarsimuarit, procedim penal 2 personave

TIRANE-Operacioni i koduar policor ‘Ekonomisti’ ka bërë të mundur zbardhjen e një skeme që mundësonte pajisjen e personave pa arsimin përkatës me diploma origjinale të Universiteteve. Nis procedimi penal për 2 persona. Hetimet 6 mujore mundën të vërtetojnë se Hajrie Hanelli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.970Z

Diploma e djalit të Umberto Rossi-t, AK: Të dorëhiqet Tafaj

TIRANE-Pas lajmit se djali i një politikani italian është diplomuar në mënyrë të dyshimtë në një universitet shqiptar, përfaqësues dhe mbështetës të Aleanca Kuq e Zi protestuan sot para Ministrisë së Arsimit. Sipas AK, Ministria e Arsimit është kthyer në një vend krimi dhe se My

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.045Z

Diploma e djalit të Umberto Bossi-t, AK: Të dorëhiqet Tafaj

TIRANE-Pas lajmit se djali i një politikani italian është diplomuar në mënyrë të dyshimtë në një universitet shqiptar, përfaqësues dhe mbështetës të Aleanca Kuq e Zi protestuan sot para Ministrisë së Arsimit. Sipas AK, Ministria e Arsimit është kthyer në një vend krimi dhe se My

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama