Rezultate te kerkimit per termin: +Diploma

Total: 3077
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.966Z

Shisnin diploma, ndjekje penale për 2 persona

Dy persona do të ndiqen penalisht ne gjendje te lire, për dhënie të diplomave universitare. Sipas të dhënave të policisë, shtetasit Hajrie Hanelli dhe Vani Niçka u jepnin diploma te rregullta personave që nuk kishin mbaruar arsimin përkatës, kundrejt një shume prej 12 mijë euro. Në ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.414Z

MASH njeh edhe 46 diploma të huaja

Para nisjes së pushimeve, Ministria publikon njohjen e diplomave të huaja për muajin gusht. Në një vit janë njohur rreth 700 diploma Ministria e Arsimit pak para nisjes së pushimeve ka shpallur konvertimin e diplomave edhe për 46 kandidatë të tjerë. Brenda një viti, kjo ministri ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.742Z

“Të lëshohen diploma me titullin Jurist

Autori i Lajmit: red.Tafaj: “Studentët do të pajisen me diploma të sistemit 4 vjeçar” Nëpërmjet një shkrese dërguar Rektorit të Universitetit “Ismail Qemali”në Vlorë, Ministria e Arsimit i ka kërkuar këtij të fundit të pajisë studentët me diploma të sistemit 4 vjecar. Kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.965Z

Tafaj: Pa suplementin, diploma eshte "memece"

Luljeta Ndoka Vlera e diplomes universitare te nje studenti identifikohet nga suplementi qe e shoqeron. "Pa suplementin perkates, diploma eshte 'memece', sepse eshte pikerisht suplementi ai qe tregon drejtimin e studimeve, nivelin, permbajtjen, rezultatet e studimeve, qe jane kryer dhe perfunduar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.046Z

Diploma e Renzo Bossit, prokuroria nis hetimet

Diploma Mediat italiane kanë raportuar sot reagimin që ka nxituar lajmi për paisjen me një diplomë shqiptare nga Universiteti Kristal të djalit të ish liderit të Lidhjes së Veriut(Lega Nord) në Itali, Umberto Bossi. Prokuroria e Tiranës ka nisur këtë pasdite hetimet për zbardhjen e ras

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.552Z

Tiranë, arrestohen 4 persona me diploma false

Drejtoria e policisë së Tiranës gjatë një operacioni ka bërë të mundur arrestimin e 4 personave pasi u kapën me diploma false. Sipas informacioneve më të fundit diplomat e falsifikuara ishin të fakultetit të Juridikut në Tiranë por policia ende nuk ka bërë të ditur identitetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.699Z

Pesë vjet burg francezit, dha diploma false masteri e doktorature

Share Të gjithë e dimë sa duan shqiptarët të kenë një diplomë për marrëdhënie ndërkombëtare. Sa e sa universitete private lëshojnë të tilla diploma në një vend me më pak se 3 milion banorë. Sikur të mos mjaftonte kjo, një francez, që hiqej si drejtuesi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama