Rezultate te kerkimit per termin: +Diploma

Total: 3077
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.037Z

Berisha: Kristali e Vitrina, shkolla profesionale. Shteti nuk ua njihte diplomat

Ish kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin Open me Eni Vasilin, në ekranin e Top Channel, sqaroi edhe akuzat e bëra në drejtim të tij, për hapjen e pastudiuar të tregut të universiteteve. Unë për asnjë moment nuk kam bërë asnjë hap në drejtim të shkatërrimit të arsimit, ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.507Z

Diplomat false të Kristalit, Prokuroria gjeti prova për 900 italianët

Prokuroria e Tiranës në vitin 2015 mbyllin hetimin për Universitetin Kristal, duke i kthyer përgjigje ministrisë së Arsimit se nuk kishte gjetur të dhëna se nga ky universitet ishin dhënë diploma edhe pas mbylljes së tij. Kjo është përgjigja që prokurorja Suela Salavaçi, i dërgonte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.910Z

Meta: Mos u largoni nga vendi, do shohim frytet e reformave

Kreu i Kuvendit Ilir Meta u bëri thirrje qytetarëve të mos bien pre e mashtruesve dhe të mos largohen nga vendi. Deklarata e tij u bë gjatë një takimi me studentët, ku Meta u shpreh se opozita ka të drejtë kur thotë që situate ekonomike në vend është e vështirë por sipas tij gjendj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.433Z

Përtejskandalittëdiplomave

>Duke u ndalur thjeshtë në mosrespektimin e orarit, gjithsesi, kjo do të ishte gjysma e së keqes. Ecejaket bosh dhe zvarritjet për marrjen e një përgjigjeje krejt formale, nuk kanë të sosur. Për shembull; vetëm marrja e përgjigjes në MASH për vlefshmërinë dhe njohjen e diplomës zgja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.486Z

Titujt e diplomave, sipas ligjit të ri

Diploma Bachelor, ekuivalent me çdo vend që ka aderuar në marrëveshjen e Bolonjës Edhe Matura Shtetërore do të “kurorëzohet” me një diplomë. Ndërkohë që diploma shqiptare Bachelor do të jetë “ambicioze” deri në atë pikë sa të jetë e barasvlefshme me diplom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.578Z

Arrestohen 4 sekserë të Juridikut

Etleva DeliaTre tregtarë dhe një përkthyes i disa gjuhëve të huaja u arrestuan dje në Tiranë me akuzën se falsifikonin diploma të Fakultetit Juridik, të cilat i shisnin për 7 mijë euro tek personat e interesuar. Personat që kërkonin një diplomë të Fakultetit Juridik në Universiteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.377Z

V E N D I M PËR HAPJEN E PROGRAMIT TË STUDIMEVE TË DOKTORATËS, NË FAKULTETIN E INXHINIERISË SË NDËRTIMIT, TË UNIVERSITETIT POLITEKNIK TË TIRANËS, SI DHE PËR MIRATIMIN E KUOTËS SË PRANIMIT E TË TARIFËS SË SHKOLLIMIT, NË KËTË PROGRAM STUDIMESH

V E N D I M  PëR  HAPJEN E PROGRAMIT Të STUDIMEVE Të DOKTORATëS, Në  FAKULTETIN E INXHINIERISë Së NDëRTIMIT, Të UNIVERSITETIT POLITEKNIK Të TIRANëS, SI  DHE  PëR MIRATIMIN E KUOTëS Së PRANIMIT  E Të TARIFëS Së SHKOLLIMIT, Në KëTë PROGRAM STUDIM

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama