Rezultate te kerkimit per termin: +Diploma

Total: 3077
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.342Z

Maskarada e universiteteve private dhe zgjimi i vonuar i Topit

Tiranë- Duhej të kalonte Presidenti i Republikës në opozitë që të ngrihej problemi i katrahurës së sistemit universitar privat. Ndërsa dekretoi dhjetë rektoret e universiteteve publike, presidenti Topi, ndaloi tek cilësia e diplomave të universiteteve private. Ai theksoi mënyrën e pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.604Z

Part-time, dekanët e UT kundër mbylljes

TIRANE- Raporti i parë i ndryshimeve të ligjit të Arsimit të Lartë ka kërkuar mbylljen e sistemit të studimeve me kohë të pjesshme (part-time) për të gjitha ciklet dhe programet e studimit, si në institucionet e arsimit të lartë publik edhe ato private. Dekanët e Universitetit të Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.748Z

Zbulohet nje baze per falsifikim dokumentash

Policia e Tiranes zbulon bazen e falsifikimit te dokumentave ne rrugen e Kavajes, nderkohe qe ne pranga kane rene dy persona. Sipas informacioneve te fundit te arrestuar jane Roland Papaproko dhe Franc Borova, ndersa jane sekuestruar nje vule e policise se Tiranes dhe nje e policise se Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.820Z

Rama ironizon protesten e opozites

brbrKryeministri Edi Rama ka ironizuar sot thirrjet e Partise Demokratike per protesta me 22 nentorbrbr brbrNepermjet nje statusi ne rrjetin social Facebook Rama le te kuptohet se opozita po proteston per te lejuar ndertimet pa leje vjedhjen e energjise dhe per te marre diploma pa shkuar ne shkolle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.857Z

"Ora e Debatit":Universitet publik apo privat

Dilema për të pasur një diplomë nga një universitet publik apo privat ishin në fokus të emisionit "Ora e Debatit" nga gazetari, Alfred Peza. Vlera e diplomës që marrin studentët në Shqipëri, dallimi mes një universiteti të mirë dhe të keq,stafi akademik, akreditimi i universiteteve i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.823Z

Studentët, protestë masive para ministrisë, MASH: Diplomat nuk ndryshojnë

Më shumë se njëqind studentë kanë dalë dje përpara Ministrisë së Arsimit, për të protestuar për çështjen e diplomave, ndërkohë që prej ditës së djeshme nuk është kryer asnjë orë mësimi në Fakultetin e Historisë dhe në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja. Organizatorët e prote

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.861Z

"Ora e Debatit":Universitet publik apo privat

Dilema për të pasur një diplomë nga një universitet publik apo privat ishin në fokus të emisionit "Ora e Debatit" nga gazetari, Alfred Peza. Vlera e diplomës që marrin studentët në Shqipëri, dallimi mes një universiteti të mirë dhe të keq,stafi akademik, akreditimi i univer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama