Rezultate te kerkimit per termin: +Diplomatt

Total: 57
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.241Z

Berisha takim me Lohan dhe ambasadorin e Spanjës Montobio

Presidenca e radhs e BE do t ket si prioritet ky t saj, integrimin e Ballkanit Perndimor. Ky fakt iu b i ditur kryeministrit Sali Berisha, nga Ambasadori i Spanjs n Tiran Emanuel Montobio dhe Shefi i Misionit t BE-s n Tiran Helmut Lohan. N gjasht muaj Spanja do t'i kushtoj vmendje t posame procesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Hetim për përdhunimet në Kongo

OKB Diplomatt n OKB do t zhvillojn nj seanc t jashtzakonshme pr t diskutuar prdhunimin e m shum se 150 grave n Republikn Demokratike t Kongos. Ngjarja ndodhi vetm 30 kilometra larg nga nj baz ushtarake e OKB-s. SHBA-ja ka shprehur shqetsimin e saj. Sekretarja e Shtetit, Hilari Klinton, ka thn se sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Ambasadorët, gati 4 emërime

Kuvendi N muajin shtator priten t kalojn n Komisionin parlamentar t Politikave t Jashtme dy kandidaturat pr ambasador n Katar dhe Kuvajt. Deri tani kto dy shtete i mbulonte ambasadori yn n Arabin Saudite, ndrkoh q pas shtatorit Shqipria do t ket prfaqsin e saj diplomatike n Katar dhe Kuvajt. Ridi K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.379Z

Konferenca e ambasadorëve, tri shtyllat e diplomacisë shqiptare

Liberalizimi i vizave, integrimi europian dhe lobimi pr njohjen e mtejshme t Kosovs do t jen 3 shtyllat e diplomacis shqiptare pr vitin e ardhshm. Nj dit para konferencs vjetore t ambasadorve shqiptar t akredituar n bot, zv ministri i jashtm Selim Belortaja n nj intervist pr Alsat tregon porosit q d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

Zhvillohet sot konferenca e ambasadorëve. Ja tri shtyllat e diplomacisë shqiptare

Liberalizimi i vizave, integrimi europian dhe lobimi pr njohjen e mtejshme t Kosovs do t jen 3 shtyllat e diplomacis shqiptare pr vitin e ardhshm. Nj dit para konferencs vjetore t ambasadorve shqiptar t akredituar n bot, zv ministri i jashtm Selim Belortaja n nj intervist pr Alsat tregon porosit q d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Ta osh popullin drejt zjarrit!

N Beograd po luhet pjesa e fundit e telenovels me emrin Kosov. Sesa e duan njri tjetrin tashm kosovart dhe serbt kjo u pa nga nj titull i gazets Ekspress t Prishtins ditn e Pavarsis si dhe nga protestat e djeshme n Beograd. Tashm as B-ja e fjals bashkjetes nuk sht m e mundur. sht nj situat e dhimb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Diplomacia, axhendë për ambasada të reja

Ministria e Jashtme prgatit hapjen e prfaqsive diplomatike n Australi dhe Afrikn e Jugut Diplomacia shqiptare duket se po prjeton koh ‘t arta’ pr hapjen e prfaqsive t reja diplomatike. N muajin shtator priten t kalojn n komisionin parlamentar t politikave t jashtme dy kandidaturat pr am

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama