Rezultate te kerkimit per termin: +Diplomave

Total: 2305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.292Z

“MASH na vonon njohjen e diplomave”

 Procedura tepër të gjata për njohjen e diplomave të studentëve që kanë mbaruar jashtë. Mesatarisht duhen mbi 6 muaj për të pasur në dorë një diplomë të konvertuar me atë shqiptare. E ndërsa studentët  presin në të tilla kushte, nuk mund të aplikojnë për  vende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.762Z

Studentet marrin sot suplementin e diplomave

Suplementi i diplomave sipas sistemit te Kartes se Bolonjes eshte premtuar se do te shperndahet sot ne te gjitha universitetet publike ne vend. Nje deklarate te tille ministri i Arsimit, Fatos Beja, e ka bere jo vetem ne nje takim te zhvilluar me te rinjte qe protestonin per modelin e di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.681Z

Shkresa zyrtare për “korrigjimin e diplomave”

27/01/2009  Studentët tjetër akuzë Ministrisë, pasi ka rrëzuar dy herë kërkesën urgjente të UT-së Ministria: Modeli i përcaktuar sipas ligjit, krijon më shumë hapësirë në tregun e punës Ende nuk ka një reagim zyrtar nga Ministria e Arsimit nëse do të ndryshohen diploma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:35.963Z

Rikthehen protestat neser, per njohjen e diplomave

Te rinjte qe kane perfunduar arsimin e larte ne universitetet e huaja kerkojne shkurtimin e procedurave per njohjen e diplomave, pasi vonesat bejne qe ata te mos aplikojne dot per pune. Kjo per shkak te kohes qe kerkon ekuivalentimi i diplomave. Sipas te rinjve, ky proces njohjeje mund te zgjase edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.729Z

E vështirë njohja e diplomave shqiptare jashtë vendit

Të rinjtë pohojnë se mungojnë disa detaje që i ka sistemi i Bolonjës Shumë të rinj shqiptarë, që janë diplomuar në universitete shqiptare, e kanë të vështirë njohjen dhe konvertimin e diplomave të tyre jashtë vendit. Pavarësisht aplikimit të sistemit të kartës së Bolonjës, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.761Z

Juristi, mekanizmi i falsifikimit të diplomave

Kartonët e diplomave dhe letra e listës së notave janë me vula dhe firma të rregullta Grupi hetimor dyshon për falsifikim të përsosur ose bashkëpunim me stafin Zbulohet mekanizmi i dhënies së diplomave për juristë nga katër personat e arrestuar. Policia e kryeqytetit po e heton atë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.224Z

Skandali i diplomave, arrestohet i treti

• Arrestohet personi i tretë për skandalin e diplomave false të Universitetit të Elbasanit.ELBASAN / ALDO KOZARJANjë sekretar komune në Shezë të Peqinit u vu në pranga mbrëmjen e së enjtes, me akuzën e falsifikimit të diplomës së shkollës së lartë. Fatos Tabaku ka qenë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama