Rezultate te kerkimit per termin: +Diplomave

Total: 2305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.902Z

Studentët e "trevjeçarit" marrin sot suplementin e diplomave

Suplementi i diplomave sipas sistemit të Kartës së Bolonjës është premtuar se do të shpërndahet sot në të gjitha universitetet publike në vend. Një deklaratë të tillë ministri i Arsimit, Fatos Beja, e ka bërë jo vetëm në një takim të zhvilluar me të rinjtë që protestonin për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.166Z

Bruksel: Arrihet marrëveshja për njohjen reciproke të diplomave

Në raundin e ri të dialogut ndërshtetëror në mes të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është arritur marrëveshje për njohjen reciproke të diplomave mes dy shteteve. Siç bënë të ditur Zyra e kryeministrit të Kosovës, me këtë marrëveshje palët u zotuan njohjen reciproke të diplom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.050Z

MASH dërgon pranë universiteteve suplementin e diplomave

Ministria e Arsimit dhe Shkencës, u ka dërguar dje pasdite fakulteteve, udhëzimi i ri për suplementin e diplomave, konfirmoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës, sipas të cilës, udhëzimi i ri për diplomat ka një përmirësim në kuptimin e shmangies së disa elementeve të cilët mund të mos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.226Z

Tafaj uron studentët: Reformë për cilësinë e diplomave

TIRANË- Një ditë para nisjes së vitit të ri akademik për studentët, kreu i Arsimit, Myqerem Tafaj ka uruar profesoratin dhe gjithë studentët dhe ka theksuar se gjatë këtij mandati kryefjalë e programit është cilësia e diplomave. Duke deklaruar se premtimi për liberalizimin e univers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.893Z

Greqi, mësuesit në protestë. U vënë flakën diplomave

Rreth 100 mësues zëvendësues u vune flakën diplomave të tyre të universitetit, në kuadër të një proteste simbolike në qendër të Athinës. Në mes të rrugë para parlamentit mësuesit hodhën parulla ku kërkonin siguri në punë. Ata ndezën zjarr ku dogjën fotokopje të diplomave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.759Z

Panariti kerkon njohjen e diplomave, Beogradi ngurron

Pala serbe ende ngurron te njohe diplomat e universiteteve shteterore shqiptare edhe pse nje draft-marreveshje gjendet prej dhjete vjetesh ne tryezen e tyre. Ne bisedimet mes dy ministrave te Jashtem Panariti-Mrkic dje ne Tirane si dhe ne konferencen per shtyp me pas, ceshtja e njohjes se diplomave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.989Z

Njohja e diplomave dokumentet dhe procedurat

Cilat jane dokumentet qe nevojitet te dorezoni ne Ministrine e Arsimit procedurat e reja Njohja e diplomave te huaja nga Ministria e Arsimit ndryshon forme. Lajmi i bere i ditur nga dikasteri ne fjale thekson se menyra e re e njohjes se diplomave te huaja ne vendin tone behet pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama