Rezultate te kerkimit per termin: +Diplomave

Total: 2305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.368Z

Profesorati: Pollo te mos kerkoje cilesi diplomash

Kolegjit te Profesoratit i duket mjaft absurde kerkesa e vazhdueshme e ministrit Genc Pollo, apo jo rrallehere edhe "mburrja" e tij per cilesi diplomash. Anetarja e Kolegjit te Profesoratit, Nikoleta Mita, shprehet se, ndersa Ministria e Arsimit kerkon cilesi, universiteteve u ka lene per detyre qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.190Z

Gjermania hap dyert per emigrantet e kualifikuar

Njohje diplomash dhe vende pune ne profesionin e tyre per inxhinieret mesuesit infermieret e mjaft profesioniste te tjere Sipas nje sondazhi te Dhomave te Tregtise dhe Industrise 70 e firmave kane tashme ne pergjithesi ose se paku pjeserisht veshtiresi te gjejne punonjes te kual

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.352Z

Presheva kerkon mbeshtetjen e Tiranes

Perfaqesues te partive politike te Lugines se Presheves kane qene dje per vizite ne Shqiperi ku jane pritur ne nje takim nga Kryeministri Berisha dhe ministri i Jashtem, Ilir Meta. Tema e takimit me perfaqesuesit e forcave te ndryshme politike ne Presheve ishte situata ekonomike ne vend.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.567Z

Privatët: Pse të mos financohemi nga shteti?

Drafti i arsimit Propozimi, privati dhe publiku të mos menaxhohen nga Ministria e Arsimit Artemisa Hoxha Diskutimet publike për reformimin e arsimit të lartë u zhvilluan dje për herë të parë, mes komisionit që hartoi draftin dhe privatëve. Pavarësisht se në parim shprehen pro reformimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.087Z

Në Bruksel u mbajt takimi i radhës i dialogut teknik

Prishtinë, 10 tetor 2015 Delegacioni i Republikës së Kosovës, i udhëhequr nga ministrja për Dialog, Edita Tahiri, qëndroi dje në Bruksel ku mori pjesë në takimin e radhës të dialogut teknik në lidhje me procesin e zbatimit të disa prej marrëveshjeve ku janë shënuar ngecje dhe vonesa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.410Z

Kosova nuk i njeh diplomat e universiteteve private në Shqipëri

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në Kosovë vazhdon të mos i njohë diplomat e mbi 1000 shtetasve të Kosovës, që kanë mbaruar studimet në universitetet private në Shqipëri, përkundër marrëveshjes së arri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.959Z

Beogradi: Diplomat e UP do njihen vetëm me vulën UNMIK

 BEOGRADI- Qeveria e Serbisë vendosi njohjen e diplomave të Universitetit të Prishtinës me vulën e UNMIK-ut. Sipas vendimit të miratuar mbrëmë nga Beogradi diplomat e Universitetit të Prishtinës nuk do të njihen me vulën Republika e Kosovës. Vendimi u mor pas kërkesave dhe reagime

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama