Rezultate te kerkimit per termin: +Diploms

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Transferimi i studimeve në Universitetin e Tiranës, dokumentet

Pr t kryer transferimin nga nj universitet privat apo nga nj universitet i huaj studenti duhet t plotsoj dosjen me dokumentacionin e nevojshm dhe ta paraqes n Rektoratin e Universitetit t Tirans. Dosja prmban krkesn e nnshkruar nga studenti pr transferim, prmbajtjen e planit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.392Z

Fier, ndalohen 4 persona për falsfifikim dokumentesh

Policia e Fierit ka vn n pranga 4 persona t akuzuar pr falsifikim dokumentesh shkollore. Katr t arrestuarit, mes t cilve nj msues i Shkolls s Mesme n Levan t Fierit, akuzohen se nga muaji Shtator i vitit 2009 deri n Janar t 2010-s kan konsumuar veprn penale t korrupsionit pasiv me an t falsifikimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Nisin regjistrimet pr Master

Tiran (start) Kan nisur sot regjistrimet pr programin e ciklit t dyt t regjistrimeve dhe Manster t nivelit t par, regjistrime t cilat do t prfundojn me 27 tetor. Aplikantt, n baz t nj udhzimi t Ministris s Arsimit, duhet t dorzojn dosjen individuale, me nj fotokopje t noterizuar t diploms s ciklit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Biblioteka Kombëtare, kalvar burokracie për studentët nga rrethet

Teksa po afrohet sezoni i provimeve, gjithnj e m shum studentt kan nevoj pr vende ku mund t sigurojn librat q u nevojiten. Boshllku i krijuar nga mungesa e bibliotekave n shkolla nuk duket se po plotsohet as nga Biblioteka Kombtare. Studentt nga rrethet e kan mjaft t vshtir pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.928Z

Ligji për arsimin e lartë, brenda muajit kalon në qeveri

Ndryshimet n ligjin e arsimit t lart pritet t kalojn brenda muajit pr miratim n Kshillin e Ministrave, sipas burimeve konfidenciale nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs. N kt mnyr, pr t vijuar doktoraturn, tashm ekziston vetm nj mnyr, marrja e diploms “Master i Shkencave&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Institucionet e arsimit t lart dhe kriza e vlersimit t tyre

Muajt e fundit pr prsosjen e arsimit t larte dhe arritjen e standardeve bashkkohore kan lindur nj sr diskutimesh. M kryesoret e tyre jan dy: 1. Vlersimi i cilsis se Institucioneve t Arsimit t Lart nga nj kompani e huaj akreditimi, 2. Zbatimi ligjshmris, vendimeve t Kshillit t Ministrave dhe ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Gjimnazet dhe 9-vjeçaret, vlerësim me kredite

Tekstet shkollore do t shiten n institucionet prkatse, jo m n librarit e vendit Ndryshe nga prvojat e kaluara, Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka vendosur q nxnsit e shkollave t mesme edhe ato 9-vjeare t vlersohen jo vetm me nota, por edhe me pik e kredite. Funksioni i t cilave, sipas burimeve nga M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama