Rezultate te kerkimit per termin: +Dirigjenti

Total: 664
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.699Z

Dirigjenti merr çmimin një milion eurosh

Dirigjenti italian Riccardo Muti e ka fituar çmimin një milion dollarësh Birgit Nilsson Prize, çmimi më i madh në muzikën klasike. 70 vjeçari Muti e ka fituar çmimin ‘për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në opera dhe koncert’. Dirigjenti u ka thënë gazetarëve se ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.106Z

Dirigjenti shqiptar në katedralen angleze të Moskës

03/04/2009  Disa muzikantë rusë thanë se hynë si rastësisht në këtë koncert, por me kalimin e kohës e kuptuan se, nëse nuk do të vinin, do të kishin humbur një eveniment të rëndësishëm e të veçantë, sepse patën rastin të njohin krijimtarinë e artistëve shqiptarë, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.943Z

Dirigjenti italian: Smungon dëshira, por skenat

Opera e Rosinit në skenë nga një kast shqiptaro-italian. Berberi i Seviljes ngjitet fillimisht në skenën e Tiranës e mandej në Amfiteatrin e Apolonisë. Në kast ai ka shqiptarë, italianë dhe një bullgar. Të gjithë flasin gjuhë të ndryshme (megjithëse të gjithë shqiptarët dinë nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.624Z

Dirigjenti izraelit drejton koncertin në Gazë

Nga Express më 03 maj 2011 në ora 09:27 Dirigjenti i njohur izraelit, Daniel Barenboim, do të drejtojë “koncertin paqësor”, që të martën do të ekzekutohet nga një orkestër e muzicientëve evropianë në Rripin e Gazës, njoftoi të hënën një agjenci e Kombeve të Bashkuara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.716Z

Dirigjenti kosovar drejton orkestrën gjermane

Dirigjenti kosovar, i cili jeton në Gjermani, Kushtrim Gashi, pas një paraqitje në një koncert në qendër të qytetit me rreth 150 mijë banorë në pjesën jugore të Rhine-Main, u bë dirigjent në Orkestrën Simfonike të Darmstadtit, në vendin ku jeton, shkruan Koha. Në këtë koncert ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.290Z

SKANDALI/ Dirigjenti i TOB: Na bëjnë presione për të votuar PD-në

Dirigjenti Edmond Doko rrëfen presionet që bëhen në Teatrin e Operas dhe Baletit nga eprorët dhe kolegët e djathtë, për të votuar ministrin aktual të Kulturës në 23 qershor. Në një intervistë për Shqiptarja.com, Doko thotë se TOB ka dërguar listat me emrat e punonj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.332Z

‘Dirigjenti’ në aksion

Nga Express më 23 dhjetor 2010 në ora 20:24 Të mërkurën mbrëma dhe të enjten policia austriake arrestoi 69 persona, për të cilët dyshohet të jenë pjesëtarë të grupit kriminal maqedonas që merrej me trafikimin e narkotikëve. Gjatë këtij operacioni masiv të policisë austriake

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama