Rezultate te kerkimit per termin: +Dirigjenti

Total: 664
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.785Z

Dirigjenti italianfitues i Princittë Asturias 2011

MADRID- Dirigjenti italian, Riccardo Muti fitoi sot çmimin Princi i Asturias në Art 2011, për rrugëtimin në dimensione universale me teatrot më të mëdha të botës. ''Riccardo Muti, drejtor muzikor i Chicago Symphony Orchestra, njihet si një ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.155Z

Dirigjenti i parë: Ju rrëfej Bandën e Tiranës

Banda muzikore e Tiranës mbush 50 vjeç. Meqë bëhet fjalë për vitet e diktaturës, prej një kujdesie të drejtpërdrejtë politike, në shkurt të vitit 1966 nga Komiteti Ekzekutiv i Tiranës krijohet orkestra frymore, si një nevojë për të përballuar aktivitetin artistik të kryeqytetit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.396Z

Në krye të institucioneve të zbatimit të ligjit emërohet zjarrvënësi dhe dirigjenti i dhunës së 21 Janarit

29-09-2013 / Gazeta 55 Deputeti i PD, Flamur Noka Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së një dite më parë të ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri për shkrirjen e Gardës së Republikës. Përmes një deklarate për m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.025Z

Dirigjenti Desar Sulejmani

Kur e takoj per Deutsche Wellen pas koncertit ne hollin e salles se koncerteve Robert Schumann ne Dsseldorf ai duket i emocionuar por plot gezim dhe me nje energji te pashtershme e cila eshte ngjitese reflektohet dhe kaplon edhe te tjeret. Fytyra e tij eshte e hapur dhe e qeshur shtrengimi i dore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.731Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.285Z

Tefta Tashko Koço, humbja e pianos - enigma e madhe!

Nëse një krijues në imagjinatën e zhdërvjellët e perceptoi Tefta Tashko Koçon baltërave të Myzeqesë, të tjerët, bazuar mbi këtë vizion personal, e hipën atë mbi një qerre. Në këtë mënyrë erdhi glorifikimi i sopranos së madhe shqiptare. Një hamall nga pas dhe dy zonja të buku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama