Rezultate te kerkimit per termin: +Diskutimet

Total: 9936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.527Z

Buxheti 2011 komisionet nisin diskutimet

Seancat Gjashte komisione parlamentare do te shqyrtojne sot ne Kryesine e Kuvendit buxhetin e shtetit te vitit 2011. Ministria e Arsimit Ministria e Ekonomise Tregtise dhe Energjetikes Ministria e Bujqesise dhe Ministria e Financave do te kene perfaqesuesit e tyre sot ne komisionet parlamentare per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.517Z

Gjirokastër: Rikthehen diskutimet për pronat

Në Shqipëri janë rikthyer ditët e fundit diskutimet për çështjen e pronave pas disa vendimeve të Qeverisë. Në Gjirokastër, një qyteti i njohur për sekustrimet e shumta gjatë regjimit komunist, pronarët vazhdojnë të paraqesin pranë Agjensisë së Pronave dokumente të pretendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.261Z

Demokratët refuzojnë diskutimet për dhunën ndaj inspektoreve

Share Përfaqësuesit e mazhorancës në Këshillin Bashkiak të Tiranës, kanë refuzuar që në rendin e ditës në mbledhjen e pare të këtij Këshilli, të futej edhe diskutimi për dhunën e ushtruar nga ana e kreut të policisë bashkiake, Florenc Hoxha, ndaj dy inspek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.357Z

Komisioni hetimor, shtyhen diskutimet

Komisioni Kuvendor i Ligjeve shtyu diskutimet për kërkesën e Partisë Socialiste për ngritjen e komisionit hetimor për zgjedhjet e 28 qershorit. Kreu i Komisionit, Ilir Rusmali deklaroi pas mbledhjes se mes palëve nuk u arrit një kompromis pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.774Z

Lidington: Diskutimet për ndarjen Kosovës, të rrezikshme

Londër, 6 shtator 2011, NOA Britania e Madhe rithekson përkushtimin e saj në mbrojtjen e sovranitetit dhe integritetit territorial të Kosovës, duke deklaruar prerë se diskutimet rreth ndarjes së Kosovës janë të papranueshme dhe të rrezikshme. Këtë koment e bëri sot ministri për Evrop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.357Z

Ligjet' shtyjnë diskutimet pë r komisionin hetimor

Komisioni i ligjeve shtyn diskutimet per ngritjen e komisionit hetimor, i cili do te mandatohet per hetimin e zgjedhjeve te 2009. Deputeti i PS- Fatmir Xhafaj u shpreh se mazhoranca nuk e do tranparencen dhe zgjidhjen e krizes, ndaj sipas tij po zvarritet procesi per ngritjen e komisionit hetimor.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.159Z

Nisin diskutimet teknike Shqipëri-Itali për njohjen e pensioneve të emigrantëve

Shqipëria dhe Italia duket se po ecin me hapa të shpejtë drejt një marrëveshjeje mes tyre për njohjen e kontributeve të pensioneve për emigrantët. Këtë javë, grupet teknike që janë ngarkuar nga shtetet respektive për të trajtuar dhe hartuar marrëveshjen e mbrojtjes sociale, nisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama