Rezultate te kerkimit per termin: +Diskutimet

Total: 9936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.860Z

Vazhdojnë diskutimet e zgjedhjeve në Kosovë

Prishtinë - Vazhdojnë diskutimet në lidhje me datën e zgjedhjeve në Kosovë. Partitë në pushtet kërkojnë që zgjedhjet të bëhen në vitin 2011 ndërsa opozita këtë vit. Pasi Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu deklaroi se zgjedhjet e përgjithshme do të bëhen në 2011-ën, opozita re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.268Z

Elbasan- Bashkia nis diskutimet publike për planin e përgjithshëm vendor

ELBASAN, 21 Shtator /ATSH-Miranda Sadiku /.- Brenda një viti bashkia e re e Elbasanit do të ketë gati planin e përgjithshëm vendor për të gjithë territorin e saj. Këtë gjë e bëri të ditur kryetari i bashkisë, Qazim Sejdini, i cili gjatë takimit të parë konsultues me shoqërinë civi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.507Z

Projektbuxheti, PD-ja nis diskutimet me biznesin. Basha: Qeveria mungesë transparence

Ashtu siç ishte paralajmëruar Partia Demokratike nisi diskutimet me biznesin sa i përket projektbuxhetit të vitit 2014. Kreu i demokratëve Lulzim Basha ka deklaruar se projektbuxheti i vitit 2014 përveç se është sjellë në Parlament me vonesë dhe në shkelje të ligjit bëhet në mungesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.780Z

Krasniqi: Diskutimet duhet të zhvendosen në institucione

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka komentuar zhvillimet e fundit në vend, si edhe bisedimet me Serbinë. Ai ka thënë se Kuvendi nuk është informuar ende zyrtarisht për asgjë, por sipas tij kjo duhej të ndodhte. Edhe pse nuk ka përmendur ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.385Z

Kom. i Sigurisë nis diskutimet për pr/ligjit për SHISH

Në komision janë të pranishëm vetëm deputetë e maxhorancës, ndërkohë që ata të opozitës e kanë braktisur këtë mbledhje. Diskutimet kanë nisur me dyer të mbyllura. Nuk dihet nëse ligji do të kalohet, duke qenë se ai është kundërshtuar fort nga ambasada amerikane në Tiranë, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.839Z

Frymë e re në diskutimet bërthamore me Iranin

Irani thotë se negociatorët ndërkombëtarë e kanë mirëpritur një propozim të ministrit të tyre të jashtëm të bërë në fillimin e një raundi të ri të bisedimeve bërthamore në Gjenevë sot në mëngjes. Zëvendës ministri i jashtëm iranian Abbas Araqchi tha se gjashtë fuqi botër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.389Z

Prishtina dhe Beogradi të nisin diskutimet për ndarjen

Idetë për ndarjen e Kosovës dhe për shkëmbimet e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë, nuk ndalen. Ish-koordinatori i Paktit të Stabilitetit për Evropën Juglindore, Erhard Busek, në një prononcim për KTV-në, ka deklaruar se Prishtina dhe Beogradi duhet të nisin diskutimet për ndarje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama