Rezultate te kerkimit per termin: +Diskutimet

Total: 9936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.756Z

Reforma Zgjedhore, diskutohet barazia gjinore

Komisionin Parlamentar për Reformën Zgjedhore ka nisur punimet ndërsa është ndalur tek diskutimet në pikën e tretë të kapitullit të katërt, që lidhet me çështjen e barazisë gjinore. Për çdo zonë zgjedhore, të paktën tridhjetë për qind e listës shumemërore dhe një në tre emr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.454Z

Haxhinasto - Çitaku: Bashkëpunim për hetimin e raportit të Martyt

Ministri i Jashtëm Edmond Haxhinasto ka zhvilluar një takim ditën e sotme me homologen e tij kosovare Vlora Çitaku. Krerët e diplomacisë kanë biseduar për raportin e Dick Marty. Ndër të tjera, Haxhinasto ka theksuar se raporti i Dick Marty, ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.927Z

Perendim-Iran dita e fundit e bisedimeve

Fuqitë e mëdha do të nisin sot ditën e dytë dhe të fundit të bisedimeve me Iranin, pas një dite të parë që nuk solli ndonjë progres në çështjet e diskutueshme bërthamore, lajmëroi në mëngjes Agjensia Fra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.231Z

Kriza greke, OBT: Greqia nuk përbën rrezik për Eurozonën

"Vështirësitë në Greqi nuk përbëjnë rrezik për vendet e zonës euro për shkak të dobësimit të peshës ekonomike të saj". Kështu u shpreh drejtori i Organizatës Botërore të Tregëtisë , Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.641Z

Asambleja e PS: Zgjedhjet e parakohshme, zgjidhja e krizës

Asambleja e Partisë Socialiste ka mbyllur diskutimet, duke arritur në përfundimin se zgjedhjet e parakohshme janë e vetjma zgjidhje për krizën politike në të cilën ndodhet vendi. Kjo është bërë e ditur nga sekretari organizativ I PS-së, Blendi Klosi. Gjatë fjalës së tij, ai u shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.918Z

Arvizu:Shqipëria, harxhon më shumë energji për politikë

"Në Shqipëri harxhohet më shumë energji për politikën sesa për të ardhmen dhe vizionin e vendit". Kështu është shprehur ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu në një tryezë për shëndetësinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.610Z

Kryeministri Berisha merr pjesë në Kongresin Statutor të Partive Popullore Evropiane  

Kryeministri Berisha është nisur sot për një vizitë dy ditore në Bon, në Gjermani, për të marrë pjesë në Kongresin Statutor të Partive Popullore Evropiane, i cili zhvillohet në datat 9-10 dhjetor në World Conference Centre dhe është evenimenti më i madh për Partitë Popullore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama