Rezultate te kerkimit per termin: +Diten

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.393Z

Berthamoret negociatat ne diten e dyte

Irani dhe fuqite boterore kane nisur ne Gjeneve te Zvicres diten e dyte te bisedimeve mbi programin berthamor te Teheranit. Seanca e pare e bisedimeve e zhvilluar dje zgjati 10 ore dhe u vleresua nga diplomatet iraniane si konstruktive dhe qe perben nje hap perpara. Edhe burime Perendimo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.459Z

Pritje per diten Kombetare te Austrise

Ne Diten kombetare te Austrise ambasada e ketij shteti ne Shqiperi organizoi nje pritje ku moren pjese mes te tjeresh politikane shqiptare pjesetare te trupit diplomatik e klerit si dhe artiste e biznesmene vendas qe bashkepunojne me ata austriake. Fjalen e hapjes shkelqesia e tij Fl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.301Z

Te rinjte "harrojne" diten e tyre

E vetmja dite qe te rinjte kane ne dispozicion per te kerkuar te drejtat e tyre, eshte harruar jo vetem nga ata, por edhe nga pushteti qendror dhe vendor. Te vetmit qe e kane kujtuar Diten Nderkombetare te Rinise kane qene disa struktura politike. Ne kete menyre, duket se kjo dite ka marre karakter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.085Z

Bektashinjte festojnesot Diten e Hashures

Te tjera rreth shkrimit Berisha Bektashinjte rol ne pavaresine e vendit TIRANE ndash Besimtaret bektashinj festojne sot diten e Hashures nje nder ditet e shenuara per besimtaret bektashinj te cilet me ane te saj adhurojne dhe i afrohen Zotit.Kryegjyshi i Kryegjyshates Boterore Bektashia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.424Z

Romance ne diten e krimit

Trupa e teatrit Aleksander Moisiu ne Durres eshte ne perfundim te provave per premeieren e drames "Romance ne diten e krimit". Drama me autor Bashkim Hoxhen do te shfaqet per publikin durrsak diten e shtune, nderkohe qe ajo eshte nje ndryshim total i drames nga i njejti autor "Kenge d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.044Z

Personeli keshillohet si te festoje diten e pavaresise

Organizata per Sigurine dhe Bashkepunimin ne Evrope (OSBE) ne Kosove i terhoqi vemendjen personelit te vet per qendrim te kujdesshem diten e shpalljes se pavaresise se Kosoves, beri te ditur zedhenesja e saj, Elli Flen. "Mendojme se, nese do te shpallet pavaresia, rruget do te jene te mbushura plot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.555Z

Divjake, pushuesit kremtojne diten e Shen Marise

Plazhi i Divjakes ka shenuar diten e premte fluksin me te madh te pushuesve. Mbi 5 mije automjete kane hyre brenda nje dite per te festuar diten e Shen Marise, e cila nga besimtaret festohet duke kapercyer dallget e detit , cka simbolizon larjen e mekateve.  Gjate kesaj dite pervec

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama