Rezultate te kerkimit per termin: +Diten

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.301Z

Te rinjte "harrojne" diten e tyre

E vetmja dite qe te rinjte kane ne dispozicion per te kerkuar te drejtat e tyre, eshte harruar jo vetem nga ata, por edhe nga pushteti qendror dhe vendor. Te vetmit qe e kane kujtuar Diten Nderkombetare te Rinise kane qene disa struktura politike. Ne kete menyre, duket se kjo dite ka marre karakter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.085Z

Bektashinjte festojnesot Diten e Hashures

Te tjera rreth shkrimit Berisha Bektashinjte rol ne pavaresine e vendit TIRANE ndash Besimtaret bektashinj festojne sot diten e Hashures nje nder ditet e shenuara per besimtaret bektashinj te cilet me ane te saj adhurojne dhe i afrohen Zotit.Kryegjyshi i Kryegjyshates Boterore Bektashia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.424Z

Romance ne diten e krimit

Trupa e teatrit Aleksander Moisiu ne Durres eshte ne perfundim te provave per premeieren e drames "Romance ne diten e krimit". Drama me autor Bashkim Hoxhen do te shfaqet per publikin durrsak diten e shtune, nderkohe qe ajo eshte nje ndryshim total i drames nga i njejti autor "Kenge d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.044Z

Personeli keshillohet si te festoje diten e pavaresise

Organizata per Sigurine dhe Bashkepunimin ne Evrope (OSBE) ne Kosove i terhoqi vemendjen personelit te vet per qendrim te kujdesshem diten e shpalljes se pavaresise se Kosoves, beri te ditur zedhenesja e saj, Elli Flen. "Mendojme se, nese do te shpallet pavaresia, rruget do te jene te mbushura plot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.555Z

Divjake, pushuesit kremtojne diten e Shen Marise

Plazhi i Divjakes ka shenuar diten e premte fluksin me te madh te pushuesve. Mbi 5 mije automjete kane hyre brenda nje dite per te festuar diten e Shen Marise, e cila nga besimtaret festohet duke kapercyer dallget e detit , cka simbolizon larjen e mekateve.  Gjate kesaj dite pervec

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.906Z

8 Marsi, lule per diten e gruas

Gruaja dhe nena kane qene ne qender te vemendjes sot ne diten nderkombetare te tyre. Me lule, burrat kane uruar grate dhe nenat, duke i bere ato te ndihen te vleresuara te pakten sot. Ndonese nuk u ka mbajtur nje mot i mire per t'i shoqeruaruar ne argetimin e tyre, por lulet per t'i uruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.034Z

France protestat hyne ne diten e peste

Franca ka kaluar sot diten e peste te protestave kunder reformes per pensionet me 825.000 persona qe kane zbritur ne rruge. Shifra ne fjale jepet nga policia franceze nderkohe qe sindikatat e punetoreve te sektorit publik insistojne per 2.5 deri ne 3 milione persona. Qeveria kerkon te rri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama