Rezultate te kerkimit per termin: +Diten

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.044Z

Personeli keshillohet si te festoje diten e pavaresise

Organizata per Sigurine dhe Bashkepunimin ne Evrope (OSBE) ne Kosove i terhoqi vemendjen personelit te vet per qendrim te kujdesshem diten e shpalljes se pavaresise se Kosoves, beri te ditur zedhenesja e saj, Elli Flen. "Mendojme se, nese do te shpallet pavaresia, rruget do te jene te mbushura plot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.555Z

Divjake, pushuesit kremtojne diten e Shen Marise

Plazhi i Divjakes ka shenuar diten e premte fluksin me te madh te pushuesve. Mbi 5 mije automjete kane hyre brenda nje dite per te festuar diten e Shen Marise, e cila nga besimtaret festohet duke kapercyer dallget e detit , cka simbolizon larjen e mekateve.  Gjate kesaj dite pervec

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.906Z

8 Marsi, lule per diten e gruas

Gruaja dhe nena kane qene ne qender te vemendjes sot ne diten nderkombetare te tyre. Me lule, burrat kane uruar grate dhe nenat, duke i bere ato te ndihen te vleresuara te pakten sot. Ndonese nuk u ka mbajtur nje mot i mire per t'i shoqeruaruar ne argetimin e tyre, por lulet per t'i uruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.034Z

France protestat hyne ne diten e peste

Franca ka kaluar sot diten e peste te protestave kunder reformes per pensionet me 825.000 persona qe kane zbritur ne rruge. Shifra ne fjale jepet nga policia franceze nderkohe qe sindikatat e punetoreve te sektorit publik insistojne per 2.5 deri ne 3 milione persona. Qeveria kerkon te rri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.625Z

Rusia feston diten e internetit

Rusia feston diten e internetit me me shume se 47 milione perdorues te regjistruar nga Ministria e Telekomunikacionit ne fillim te 2009-es. Por te dhenat jane destinuar te rriten me nje te tretat ne 12 muajt e ardhshem. Dita e internetit nuk eshte nje event zyrtar ne Rusi, por ka lindur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.462Z

Bektashinjt festojne diten e Ashures

brbrQindra besimtare bektashinj ne mbare boten kremtojne Diten e Ashures Kjo dite sipas kalendarit musliman njihet si dita e sakrifices se martireve te Qerbelas Edhe kete here si cdo vit tjeter besimtaret bektashinj do te marrin pjese ne ceremeonite dhe ritet e organizuara ne seline e kryegjyshates

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.372Z

Pergatitjet per diten e Veres

brbrElbasani nis pergatitjet per diten e veres Autoritetet  vendore dhe biznesi kane filluar aktivitetet per  festen pagane te 14 marsit Kete vit festimet jane celur nga panairi i veres Biznese dhe sipermarres nga Elbasani dhe qytete te tjera  kane prezantuar produktet e tyre Panairi do te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama