Rezultate te kerkimit per termin: +Ditt

Total: 547
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.722Z

Nxehti afrikan, temperaturat në rritje edhe javës tjetër

Masat e thata dhe t nxehta q kan ardhur nga Afrika Veriore kan sjell rritje t temperaturave n gjith vendin. Meteorologt e Shrbimit Ushtarak parashikojn rritje t temperaturave minimale dhe maksimale n ditt n vijim. E marta parashikohet t jet nj nga ditt m t nxehta t javs s ardhshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.283Z

Meteoalb: Java në vijim e ftohtë dhe pa rreshje

Ditt e ftohta q kemi prjetuar gjat ksaj jave do t jen prezente pothuajse deri n fund t muajit janar. Metereologt parashikojn q edhe n javn q vjen moti t jet i ftoht dhe pa rreshje, temperaturat pritet t rriten vetm me nj grad. "Moti do jet i ftoht, temepraturat do t rriten me nje grad n vlerat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Rradhë në tërheqjen e pasaportave në Fier

Ngutja e emigrantve pr tu pajisur me pasaportat e reja biometrike ka shtuar fluksin e t interesuarve n qytetin e Fierit. Paraqitja e tyre n sportelet e trheqjes s pasoprtave sht shoqruar me tension dhe kaos dukeq rradht t zhvendosen n muret dhe tarracn e ndrtess. Numri i lart i prodhimit t pasaporta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.196Z

Denoncimi i Vokshit: Ja korrupsioni 100 mln euro i Edi Ramës

Deputetja e Partis Demokratike, Albana Vokshi ka dal publikisht pr t ofruar fakte mbi afera korruptive ku rezulton t jet i implikuar kryetari i Bashkis s Tirans, Edi Rama. Bhet fjal pr prfitimin e nj shum prej t paktn 100 milion euro si kmbim pr leje ndrtimi. Deputetja demokrate e cila n ditt e fun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Tatimet, 35 mijë dollarë gjoba furrave të bukës

Kontrollet Inspektort, aksione n Tiran dhe Durrs. Bllokohen 10 ton miell Tatimet deklarojn se nuk ka pasur shtrenjtim t grurit n bursa, referuar t dhnave nga dogana, e pr pasoj rritja e mimit t buks konsiderohet abuzive, duke sjell gjobitjen e disa shoqrive t sektorit t prodhimit t buks. Rritja e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Kakavij, fillon kthimi i emigrantve pr festa

Mbi 5 mij emigrant shqiptar q jetojn dhe punojn n Greqi kan hyr gjat pes ditve t fundit n Pikn e Kalimit Kufitar t Kakavijs. Komandanti i piks s kalimit kufitar t Kakavijs, Ziadin Allaraj, ka deklaruar se qysh prej fillimit t javs, numri i emigrantve shqiptar q dshirojn t kalojn festat e fundvitit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.649Z

Bilanci i festave: Disa kilogramë më tepër

Darka e Vitit t Ri nuk do t kuptohej pa nj tryez t mbushur plot, n t ciln gjenden t gjitha llojet e mishrave, pijet, brumrat, mblsirat dhe frutat. T gjitha kto ushqime q ne konsumojm n ditt e festave, prkthehen nga dietologia n kalori. Por jan aq shum sa na kaq n tre dit gjithsecili prej nesh t ket

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama