Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentacioni

Total: 5308
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.164Z

Shtetasit e huaj/ Përcaktohen kriteret, dokumentacioni dhe procedurat për regjistrimin në punë

Qeveria përcakton kriteret, dokumentacionin dhe procedurat për pajisjen me certifikatë të regjistrimit në punë të shtetasve të huaj. Vendimi parashikon rastet kur një shtetasi të huaj i refuzohet regjistrimi në punë ose i anulohet certifikata e regjistrimit në punë. Kërkesa për pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.713Z

UT, afatet e dokumentacioni per transferimin e studimeve

Universiteti i Tiranes ka percaktuar afatet, kriteret dhe dokumentacionin per te gjithe ata studente, te cilet mesojne ne shkollat jashte vendit, por edhe ato private ne vend. Sipas rregullores se percaktuar, cdo person i cili do te kryeje kete procedure, duhet te dorezoje dosjet sipas fazave. Tran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.251Z

Presidenti kthen dosjen e Nazime Vishës: Dokumentacioni nuk është i plotë

TIRANË-Presidenti i republikës Bujar Nishani ka kthyer mbrapsh kërkesën për falejn e 19-vjeçares Nazime Visha. Lajmi është bërë i ditur nga gazeta “Panorama”. “Dosja në ngarkim të 19- vjeçares të dënuar me 10 vjet burg për vrasje me dashje është kthyer në Minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.702Z

Zjarr ne zyrat e gjendjes civile shpeton dokumentacioni

VLOR - Nje zjarr ka rene mesditen e djeshme ne godinen ku ndodhen zyrat e Gjendjes Civile dhe Tatim-Taksave te Vlores. Policia si dhe zjarrfikeset kane mberritur ne vendngjarje menjehere pas njoftimit. shte shqyer dera kryesore e hyrjes per ne gjendjen civile ndersa eshte bere e mundur shuarja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.225Z

Durrës, bllokohen 400 tonë krom për mungesë dokumentacioni

Kromi u përkiste 2 kompanive që e kanë nxjerrë mineralin në minierën e Bulqizës Kreu i tatimeve Durrës ka bërë të ditur se dy kompanitë kane tentuar të fshehin TVSH-në dhe detyrimet e tjera tatimore Bllokohen në portin e Durrësit 10 kamionë të ngarkuar me mineral kromi që tent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.337Z

Dokumentacioni që kërkohet për të aplikuar për një vizë jo-emigrimi

Jonida Tashi Ambasada Amerikane publikon dokumentacionin që kërkohet për të aplikuar për një vizë jo-emigrimi në SHBA. Sipas njoftimit të Ambasadës, të gjithë aplikantët për viza jo-emigrimi, duhet të depozitojnë pranë saj një listë të gjatë dokumentesh të nevojshme duke fill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.415Z

Kompensimi i pronarëve, 400 dosje, mungesë dokumentacioni

8000 mijë dosje në pritje të marrjes së vendimit Mungesa e dokumenteve t nevojshme n dosjet prkatse pr kompensimin e pronarve pengon Agjencin e Kthimit dhe Kompensimit t Pronave pr marrjen e vendimeve. Kjo agjenci ka tashm n dor 8000 dosje t ardhura nga zyrat rajonale pas shkr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama