Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Tusk

Total: 878
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.641Z

Donald Tusk rizgjidhet kryeministër

Kryeministri i Polonisë, Donald Tusk, është bërë lideri i parë në këtë vend që është rizgjedhur për herë të dytë për kryeministër, pas rënies së komunizmit. Pas numërimit të 93 për qind të votave, del se Tusk me partinë Platforma Civile ka votat e nevojshme, për të sigurua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.476Z

Donald Tusk nis turin ballkanik, sot në Tiranë

Presidenti i Këshillit të Bashkimit Europian, Donald Tusk, vjen në Tiranë të shtunën vonë në mbrëmje, menjëherë pas darkës zyrtare në Beograd. Sipas njoftimit për shtyp të Këshillit, në këtë vizitë të parë në cilësinë e kreut të BE-së,Tusk do të takohet me kryeministrin R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.707Z

Donald Tusk zyrtarisht Presidenti i Këshillit Europian

Donald Tusk ka marrë zyrtarisht detyrën e presidentit të Këshillit europian, duke zëvendësuar Herman Van Rompuj. Tusk ka shërbyer si kryeministër i Polonisë, por në muajin shtator dha dorëheqjen për tu përgatitur për postin e lartë në Bashkimin Europian. Presidenti i Këshillit Evrop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.478Z

Donald Tusk mberrin ne Tirane

Transmetuar me 21112015 - 2247 PUBLICITET Presidenti i Keshillit Europian Donald Tusk ka mberitur ne token shqiptare Ai eshte pritur ne aeroportin e Rinasit nga ministrja e Integrimit Europian Klajda Gjoshabr br Sipas njo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.569Z

Kriza e emigrantëve, Donald Tusk: Shengeni para kolapsit

Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk, ka tërhequr vërejtjen më 12 nëntor se, marrëveshja e kufijve të hapur në Bashkimin Europian, që njihet edhe si zona Shengen, është para kolapsit si rezultat i krizës se emigrantëve. Duke folur në samitin BE-Afrikë në Maltë, Tusk tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.483Z

Donald Tusk, presidenti i Këshillit Europian sot takim me Ramën

Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, ndodhet në Tiranë  për një vizitë disa ditore. Ai mbërriti mbrëmë, ndërsa sot në orën 10:00 u prit nga kryeministri Edi Rama në kryeministri. Pritet që të ketë dhe një konferencë të përbashkët mes zotit Tusk dhe kryeministrit Rama. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.264Z

Donald Tusk leter Ciprasit

brbrGreqia duhet te zbatoje masat ekonomike dhe te bashkepunoje per krizen e emigranteve Ky ka qene mesazhi qe presidenti i keshillit europian Donald Tusk i ka derguar kryeministrit te rizgjedhur grek Aleksis Cipras pas shpalljes se rezultateve Tusk tha se detyra e Cipras eshte te rimekembe ekonomi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama