Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Tusk

Total: 878
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.489Z

Sot vizitë në Tiranë Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk nisi sot një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u prit në një takim nga kryeministri Edi Rama.Pas pritjes zyrtare në ambientet e kryeministrisë, dy zyrtarët e lartë dhe delegacionet respektive po zhvillojnë një takim me dyer të mbyllura, i cili do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.650Z

Donald Tusk fituesi i zgjedhjeve ne Poloni

Kryeministri i Polonise Donald Tusk e ka perqendruar vemendjen ne formimin e nje qeverie te re koalicioni pas fitores ne zgjedhjet e djeshme. Me fitoren e tij zoti Tusk i qendres se djathte u be kryeministri i pare pas renies se komunizmit 22 vjet me pare qe fiton 2 here me radhe mandatin ne Poloni.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.536Z

Donald Tusk e sheh Trump si kërcënim serioz për Europën

Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk ka paralajmëruar se deklarimet shqetësuese të presidentit amerikan, Donald Trump janë një nga kërcënimet e jashtëm me të cilat duhet të përballet Bashkimi Europian. Sipas Tusk, ndryshimi i ndodhur në Washington është pjesë e një kërc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.369Z

Donald Tusk në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

TIRANE, 21 Nëntor/ATSH/- Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, zhvillon të dielën një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama.Në axhendën e publikuar nga zyra e kryeministrisë bëhet e ditur se zyrtari i lartë i Bashkimit Europian do të pritet në orën 10:0

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.249Z

Donald Tusk tur në Ballkan, të dielën në Shqipëri

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, do të ndërmarrë këtë fundjavë një tur ballkanik. Udhëtimin e nis të shtunën nga Serbia dhe të dielën në Shqipëri e Maqedoni. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Tusk, i cili nëpërmjet një postimi në "Twitter", thotë se do të tak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.492Z

Rama, takim me Donald Tusk në kryeministri

Kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrën e tij presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Takimi ka nisur në orën 10 dhe pas tij Rama e Tusk do të dalin në një konferencë për shtyp. Pas mbërritjes së tij mbrëmjen e djeshme në Tiranë, kreu i KE do të ketë një sërë takimesh, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.368Z

Donald Tusk nesër në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

TIRANE, 21 Nëntor/ATSH/- Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, zhvillon nesër një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama.Në axhendën e publikuar nga zyra e kryeministrisë bëhet e ditur se zyrtari i lartë i Bashkimit Europian do të pritet në orën 10:00 nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama