Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Tusk

Total: 878
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.948Z

Zbardhet takimi Tusk-Ivanov: Zgjidhni krizën, po ju mban larg BE-së

Presidenti i Bashkimit Evropian, Donald Tusk ka zhvilluar sot një takim në Shkup të Maqedonisë me presidentin e vendit Gjorgje Ivanov. Ai ka lëshuar një mesazh pas takimit, duke theksuar se uniteti është i nevojshëm për vendin ballkanik i përfshirë në krizë prej kohësh. Tusk thotë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.853Z

Tusk: Nxjerrja e Greqisë nga Shengeni nuk na e zgjidh krizën e emigrantëve

Në një kohë kur shumë prej shteteve të Europës kanë propozuar idenë e përjashtimit të Greqisë nga zona Shengen, Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, nënvizon se ky veprim nuk do të sjellë zgjidhjen e krizës së emigrantëve. Gjatë një konference të përbashkët me kryemin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.839Z

Brexit, Tusk i rekomandon BE-së që të aprovojë marrëveshjen

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ka rekomanduar që Bashkimi Europian të miratojë marrëveshjen për Brexit gjatë samitit që pritet të mbahet të dielën. Ky njoftim vjen pasi kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez është siguruar nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar mbi Gjibr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.538Z

Tusk: Nuk mund ta imagjinoj Bashkimin Evropian pa Britaninë e Madhe

BRUKSEL-Kryeministri polak, Donald Tusk, presidenti i ardhshëm i Këshillit Evropian, theksoi dje se nuk mund të imagjinonte një BE pa Britaninë e Madhe dhe premtoi se do të marrë në konsideratë shqetësimet e këtij vendi. “Bashkimi Evropian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.792Z

Tusk këshillon Tsipras-in: Kërko ndihmë nga miqtë, jo nga armiqtë

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, i ka thënë kryeministrit grek, Alexis Tsipras, që të kërkoj ndihmë nga miqtë e tij, dhe jo armiqtë, pa e specifikuar se cilët janë “miqtë”, raporton Sputnik. “Kërko ndihm&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.534Z

Tusk e Mogherini në krye të BEThaçi: Shtylla mbështetëse për ne

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar Donald Tusk për përzgjedhjen në krye të Këshillit të Evropës, si dhe Federica Mogherini për shefe të diplomacisë së BE.“Me Tusk së fundi kam pasur kënaqësinë t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.485Z

Rama-Tusk: Ballkani ka nevojë për BE-në, por edhe BE-ja për Ballkanin

Kryeministri shqiptar Edi Rama tha sot në konferencë për shtyp pas takimit me presidentin e Këshillit të Bashkimit Evropian, Donald Tust, se Shqipëria është e vendosur në qëndrimin për të qenë pjesë e Evropës së bashkuar dhe aleancës kundër të keqes. Rama tha se nuk ka asnjë info

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama