Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Tusk

Total: 878
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.369Z

Donald Tusk në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

TIRANE, 21 Nëntor/ATSH/- Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, zhvillon të dielën një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama.Në axhendën e publikuar nga zyra e kryeministrisë bëhet e ditur se zyrtari i lartë i Bashkimit Europian do të pritet në orën 10:0

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.249Z

Donald Tusk tur në Ballkan, të dielën në Shqipëri

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, do të ndërmarrë këtë fundjavë një tur ballkanik. Udhëtimin e nis të shtunën nga Serbia dhe të dielën në Shqipëri e Maqedoni. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Tusk, i cili nëpërmjet një postimi në "Twitter", thotë se do të tak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.492Z

Rama, takim me Donald Tusk në kryeministri

Kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrën e tij presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Takimi ka nisur në orën 10 dhe pas tij Rama e Tusk do të dalin në një konferencë për shtyp. Pas mbërritjes së tij mbrëmjen e djeshme në Tiranë, kreu i KE do të ketë një sërë takimesh, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.368Z

Donald Tusk nesër në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

TIRANE, 21 Nëntor/ATSH/- Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, zhvillon nesër një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama.Në axhendën e publikuar nga zyra e kryeministrisë bëhet e ditur se zyrtari i lartë i Bashkimit Europian do të pritet në orën 10:00 nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.959Z

Kryeministri polak, Donald Tusk uron Berishën

Tiranë, 27 shtator NOA Kryeministri, Sali Berisha gjatë ditëve të fundit ka marrë mesazhe të shumta urimi nga homologët e tij në mbarë botën. Kështu ditën e sotme ka qenë Kryeministri polak Donald Tusk i cili ka uruar, Berishën për riemërimin si Kryeministër i Shqipërisë "Ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.367Z

Donald Tusk nesër në Tiranë, takim me kryeministrin Ramën

TIRANE, 21 Nëntor/ATSH/- Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, zhvillon nesër një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama.Në axhendën e publikuar nga zyra e kryeministrisë bëhet e ditur se zyrtari i lartë i Bashkimit Europian do të pritet në orën 10:00 nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.413Z

Polonia në zgjedhje, sondazhet shohin fitues Donald Tusk

 Polonia zhvillon sot zgjedhjet legjislative. Dy forcat kryesore në garë janë partia liberale Platforma Qytetare e kryeministrit Donald Tusk dhe formacioni konservator E Drejta dhe Drejtësia e ish-kryeministrit Jaroslaw Kaczynski. Sondazhet e fundit i japin 39,5 % të votave partisë së kryemi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama