Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Tusk

Total: 878
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.368Z

Donald Tusk nesër në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

TIRANE, 21 Nëntor/ATSH/- Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, zhvillon nesër një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama.Në axhendën e publikuar nga zyra e kryeministrisë bëhet e ditur se zyrtari i lartë i Bashkimit Europian do të pritet në orën 10:00 nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.959Z

Kryeministri polak, Donald Tusk uron Berishën

Tiranë, 27 shtator NOA Kryeministri, Sali Berisha gjatë ditëve të fundit ka marrë mesazhe të shumta urimi nga homologët e tij në mbarë botën. Kështu ditën e sotme ka qenë Kryeministri polak Donald Tusk i cili ka uruar, Berishën për riemërimin si Kryeministër i Shqipërisë "Ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.367Z

Donald Tusk nesër në Tiranë, takim me kryeministrin Ramën

TIRANE, 21 Nëntor/ATSH/- Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, zhvillon nesër një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama.Në axhendën e publikuar nga zyra e kryeministrisë bëhet e ditur se zyrtari i lartë i Bashkimit Europian do të pritet në orën 10:00 nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.413Z

Polonia në zgjedhje, sondazhet shohin fitues Donald Tusk

 Polonia zhvillon sot zgjedhjet legjislative. Dy forcat kryesore në garë janë partia liberale Platforma Qytetare e kryeministrit Donald Tusk dhe formacioni konservator E Drejta dhe Drejtësia e ish-kryeministrit Jaroslaw Kaczynski. Sondazhet e fundit i japin 39,5 % të votave partisë së kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.483Z

Donald Tusk mbërrin në Tiranë, nis takimet me kryeministrin Rama

Presidenti i Këshillit të Bashkimit Europian, Donald Tusk, ka mbërritur mbrëmjen e djeshme në Tiranë, menjëherë pas darkës zyrtare në Beograd. Ai u prit në aeroportin e Rinasit nga Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha dhe delegacioni shqiptar. Në axhendën e publikuar nga zyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.873Z

Brexit, ambasadori britanik i dorëzon letrën Donald Tusk

Ambasadori britanik, Tim Barrow, i ka dorëzuar presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk, letrën për aktivizimin e nenit 50 të Traktatit të Lisbonës. Pas 9 muajsh, Mbretëria e Bashkuar, do të dalë nga BE-ja, – ka shkruar Tusk në Twitter, pasi ka marrë letrën në dorë. Me n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.481Z

Donald Tusk sot në Tiranhë: Ja axhenda e takimeve

Presidenti i Këshillit të Bashkimit Europian, Donald Tusk, mbërriti mbrëmë vonë në Tiranë, menjëherë pas darkës zyrtare në Beograd. Për ta pritur në aeroportin e Rinasit kishte dalë Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha dhe delegacioni shqiptar. Në axhendën e publikuar nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama