Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Tusk

Total: 878
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.148Z

Donald Tusk tall Anglinë, por bën një gafë

Lideri i Bashkimit Europian, Donald Tusk, talli Anglinë pas humbjes së turpshme 2-1 me Islandën, por bëri një gafë. Pasi përfundoi ndeshja, ai postoi një mesazh në Twitter. "Mbretëria e Bashkuar-Islanda 1-2. Dimri po vjen," shkroi Tusk. Por më vonë ai e kuptoi gafën dhe shkroi: "Anglia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.754Z

Donald Tusk do të vizitojë më 22 nëntor Tiranën

Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk do të vizitojë më 22 nëntor Shqipërinë. Lajmi është konfirmuar nga vetë Donald Tusk në rrjetin social Tëitter. Tusk do të vizitojë edhe Shkupin në datën 22 nëntor, ndërsa në datën 21 nëntor do të jetë për një vizitë në Beogra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.489Z

Sot vizitë në Tiranë Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk nisi sot një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u prit në një takim nga kryeministri Edi Rama.Pas pritjes zyrtare në ambientet e kryeministrisë, dy zyrtarët e lartë dhe delegacionet respektive po zhvillojnë një takim me dyer të mbyllura, i cili do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.650Z

Donald Tusk fituesi i zgjedhjeve ne Poloni

Kryeministri i Polonise Donald Tusk e ka perqendruar vemendjen ne formimin e nje qeverie te re koalicioni pas fitores ne zgjedhjet e djeshme. Me fitoren e tij zoti Tusk i qendres se djathte u be kryeministri i pare pas renies se komunizmit 22 vjet me pare qe fiton 2 here me radhe mandatin ne Poloni.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.536Z

Donald Tusk e sheh Trump si kërcënim serioz për Europën

Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk ka paralajmëruar se deklarimet shqetësuese të presidentit amerikan, Donald Trump janë një nga kërcënimet e jashtëm me të cilat duhet të përballet Bashkimi Europian. Sipas Tusk, ndryshimi i ndodhur në Washington është pjesë e një kërc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.369Z

Donald Tusk në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

TIRANE, 21 Nëntor/ATSH/- Presidenti i Këshilli Europian, Donald Tusk, zhvillon të dielën një vizitë në Tiranë, ku do të takohet me kryeministrin Edi Rama.Në axhendën e publikuar nga zyra e kryeministrisë bëhet e ditur se zyrtari i lartë i Bashkimit Europian do të pritet në orën 10:0

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.249Z

Donald Tusk tur në Ballkan, të dielën në Shqipëri

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, do të ndërmarrë këtë fundjavë një tur ballkanik. Udhëtimin e nis të shtunën nga Serbia dhe të dielën në Shqipëri e Maqedoni. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Tusk, i cili nëpërmjet një postimi në "Twitter", thotë se do të tak

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama