Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmund

Total: 2594
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.029Z

LIVE: Bayern-Dortmund

Indeksonline vazhdon të sjell tek ju momentet më interesante të finales së madhe të Ligës së Kampionëve. Fotoreporti ynë Blerim Uka sjellë tek ne fotot ekskluzive nga ndeshja finale. E plotësuar Në 20 minutat e parë të ndeshjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.114Z

Statistika: Dortmund-Real Madrid

Pasi u mësuan gjysëmfinalet e Ligës së Kampionëve, mediat kanë publikuar statistikat mes përballjeve të radhës në Champions League. Supersfida mes Borusia Dortmund dhe Real Madrid është një sfidë e njohur në futbollin evropi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.076Z

Dortmund, Bartra takon tifozen trimëreshë!

Mbrojtësi i Borussia Dortmund, Marc Bartra, më në fund, ka takuar tifozen që ka kërkuar me ngulm në Twitter dhe në rrjetet e tjera sociale. Spanjolli vuri re një fotografi të tifozes së Dortmund, me fanellë të verdhë, e ulur mes tifozëve të Schalke në stadiumin Veltins-Arena. Pas nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.219Z

Dortmund, 6.5 milionë për Shaqirin

Nga Express më 14 mars 2011 në ora 12:43 Përpos titullit të kampionit, të cilin pothuajse e ka vendosur në kasafortë, Borussia Dortmund po mendon për të ardhmen. Sipas uebfaqes zvicerane 4-4-2.com, klubi verdhezi i ka veçuar dy lojtarë të cilët planifikon t’i transferojë gjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.033Z

Dortmund, feston titullin në Bundesligë

Borussia Dortmund fitoi titullin e dytë të njëpasnjëshëm në Bundesligë dhe të tetin në histori të klubit duke mposhtur në shtëpi Borussia Monchengladbachun me rezultat 2:0. Skuadra e trajnerit Jurgen Klopp është shpallur kampion, dy xhiro para përfundimit të edicionit në Bundesligë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.704Z

Ndeshja në Dortmund, vendimtare për titull

Sulmuesi i Bayern Munichut, Thomas Muller beson se ndeshja e ardhshme e skuadrës së tij me liderin Borussia Dortmund mund të përcaktojë destinacionin e titullit këtë vit. Bayern ka tri pikë më pak se Dortmund para përballjes së tyre në Westfalenstadion të mërkurën e ardhshme. “Do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.559Z

Dortmund mposht Leverkusenin

Borusia Dortmund e nis Bundesligën pikërisht aty ku e la në vitin 2010. Në supersfidën e javës së 18 të kampionatit gjerman, kryesuesit mposhtën në transfertë Bajer Leverkusen me rezultatin 1-3. Grosskreutz shënoi dy herë.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama