Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmund

Total: 2594
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.257Z

Shorti i Europa League, ja përballjet e 1/8-ve

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i 1/8-ve të Europa League. Bie në sy sfida mes dy skuadrave më të titulluara të futbollit anglez: Manchester United dhe Liverpool. Gjithashtu, një tjetër ndeshje interesante është ajo mes Borussia Dortmund dhe Tottenham. Ndeshjet e para do të zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.334Z

Marco Reus e "gjen" skuadrën e re

Marco Reus duket shumë afër largimit nga Borusia Dortmund. Superylli gjerman thuhet se është në bisedime të avansuara me kampionët e La Ligas, Athletico Madridin. Drejtuesit e dy skuadrave po shkojnë drejt marrëveshjes për shitjen e Reus për 27

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.039Z

Bayern është kampioni

(E plotësuar, 10:57), Shaqiri vazhdon ta mbajë flamurin e Kosovës të cili i'a ka dhuruar ekipi i Indeksonline. E plotësuar 10:55), Bayern e ngritë trofeun e 5 në Ligën e Kampionëve. (E plotësuar 10:50), Shaqiri po shëtit në stadium me fla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.933Z

Van Persi kualifikon Junajtid në çerekfinale

Tre gola të holandezit përmbysin humbjen 2-0 të ndeshjes së parë ndaj Olimpiakos dhe shpëtojnë pankinën e David Mojes Mançester Junajtid dhe Borusia Dortmund janë dy skuadrat e fundit që plotësojnë çerekfinalistët e Ligës së Kampioneve të këtij edicioni. Anglezët kanë kaluar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.067Z

Reali te shpija, Dortmundi në "Wembley"

Real Madridi është përshëndetur nga Liga e Kampionëve edhe pas fitores 2 me 0 ndaj Borusia Dortmundit. Në këtë mënyrë edhe këtë edicion vdes ëndrra e Jose Mourinhos për të sjellur La Deciman në Madrid. Reali bëri p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.974Z

Dortmundi zhgënjen por mban kreun

Si duket humbja ndaj Napolit ka lënë shije të hidhur te skuadra e Borussia Dortmund, pasi që edhe një herë zhgënjen tifozët e saj duke barazuar që radhitet e 16-ta nga 18 skuadra që ka Bundesliga gjermane, Nurnberg. Rezultati i përgjithshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.173Z

Edhe Lewandowski e Humels drejt Bayern Munchen

Loja perfekte e skuadrës së Borusia Dortmund dhe talentet e shumta që ndodhen në këtë ekip, kanë bërë që trajeri i ardhshëm i Bavarezve, Pep Guardiola, të hedh vështrimin drejt tyre për të përforcuar ekipin  e tij. Ish teknikut Katalanas, nuk i ka mjaftuar vetëm blerja e talentit g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama