Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmund

Total: 2594
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.033Z

Dortmund, feston titullin në Bundesligë

Borussia Dortmund fitoi titullin e dytë të njëpasnjëshëm në Bundesligë dhe të tetin në histori të klubit duke mposhtur në shtëpi Borussia Monchengladbachun me rezultat 2:0. Skuadra e trajnerit Jurgen Klopp është shpallur kampion, dy xhiro para përfundimit të edicionit në Bundesligë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.704Z

Ndeshja në Dortmund, vendimtare për titull

Sulmuesi i Bayern Munichut, Thomas Muller beson se ndeshja e ardhshme e skuadrës së tij me liderin Borussia Dortmund mund të përcaktojë destinacionin e titullit këtë vit. Bayern ka tri pikë më pak se Dortmund para përballjes së tyre në Westfalenstadion të mërkurën e ardhshme. “Do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.559Z

Dortmund mposht Leverkusenin

Borusia Dortmund e nis Bundesligën pikërisht aty ku e la në vitin 2010. Në supersfidën e javës së 18 të kampionatit gjerman, kryesuesit mposhtën në transfertë Bajer Leverkusen me rezultatin 1-3. Grosskreutz shënoi dy herë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.146Z

Klopp vazhdon në Dortmund

Borussia Dortmund ka njoftuar se trajneri Jurgen Klopp dhe drejtori sportiv Michael Zorc kanë vazhduar kontratat e tyre me klubin.Klopp erdhi në Westfalenstadion nga Mainz më 2008 dhe sezonin e kaluar udhëhoqi skuadrën drejt titullit të kampionit në Bundesligë. Ai ka vazhduar qëndrimin e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.547Z

Gotze mbetet në Dortmund

Menaxheri i Mario Gotzes ka mohuar spekulimet se mesfushori i Borussia Dortmundit, në fund të këtij sezoni mund të transferohet në Manchester United ose Juventus. Më herët gjatë javës spekulohej se Djajtë e Kuq dhe Bianconerët janë favorit për të siguruar shërbimet e yllit të ri gjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.500Z

Borussia Dortmund shpallet kampion

Nga Express më 30 prill 2011 në ora 18:51 Dy xhiro pa përfunduar kampionati në Bundesligë, Borussia Dortmund e ka siguruar matematikisht titullin e kampionit të Gjermanisë, pasi të shtunën e mposhti me rezultat 2:0 Nurnbergun, derisa përcjellësi i parë i saj, Bayer Leverkusen gaboi, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.178Z

Tifozi i Dortmund, barnatoren Marco Reus

Se Borusia Dortmund ka tifozë të veçantë në Evropë, tregon edhe vendimi i një tifozi të kësaj skuadre. Një tifoz gjerman i Dortmund, e ka ndryshuar emrin e barnatores së tij duke i vënë asaj emrin Marco Reus. Tifozi gjerman, Schmidt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama