Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmund

Total: 2594
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.146Z

Klopp vazhdon në Dortmund

Borussia Dortmund ka njoftuar se trajneri Jurgen Klopp dhe drejtori sportiv Michael Zorc kanë vazhduar kontratat e tyre me klubin.Klopp erdhi në Westfalenstadion nga Mainz më 2008 dhe sezonin e kaluar udhëhoqi skuadrën drejt titullit të kampionit në Bundesligë. Ai ka vazhduar qëndrimin e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.547Z

Gotze mbetet në Dortmund

Menaxheri i Mario Gotzes ka mohuar spekulimet se mesfushori i Borussia Dortmundit, në fund të këtij sezoni mund të transferohet në Manchester United ose Juventus. Më herët gjatë javës spekulohej se Djajtë e Kuq dhe Bianconerët janë favorit për të siguruar shërbimet e yllit të ri gjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.500Z

Borussia Dortmund shpallet kampion

Nga Express më 30 prill 2011 në ora 18:51 Dy xhiro pa përfunduar kampionati në Bundesligë, Borussia Dortmund e ka siguruar matematikisht titullin e kampionit të Gjermanisë, pasi të shtunën e mposhti me rezultat 2:0 Nurnbergun, derisa përcjellësi i parë i saj, Bayer Leverkusen gaboi, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.178Z

Tifozi i Dortmund, barnatoren Marco Reus

Se Borusia Dortmund ka tifozë të veçantë në Evropë, tregon edhe vendimi i një tifozi të kësaj skuadre. Një tifoz gjerman i Dortmund, e ka ndryshuar emrin e barnatores së tij duke i vënë asaj emrin Marco Reus. Tifozi gjerman, Schmidt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.942Z

Dortmund apo Bayern?

Tempulli i bukur i futbollit Wembley në Londër, sonte si asnjë herë më parë pritet të jetë arenë e nxehtë e lojës më të popullarizuar në botë. Pas një seri ndeshjes joshëse dhe atraktive, vjen edhe finalja e shumë pritur e ligës më të fortë në Evropë, Ligës së Kampionëve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.810Z

Dortmund harron ChL, rikthehet te fitorja në kampionat

Dortmund duket se ka hedhur pas krahëve humbjen turpëruese në Ligën e Kampionëve ku u shpartallua nga Juventusi 3 me 0. Verdhezinjtë janë rikthyer te fitorja në kampionat duke mundur në transfertë Hanoverin 3 me 2. Golat për Dortmund u shënuan nga Aubameyang dy herë dhe Shinji Kagaëa.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.199Z

Buzeqesh me ne fund Dortmund

brbrBorusia Dortmund ju largua vendit te fundit ne Bundeslige teksa rrembeu tre pike te arta ndaj Hofenhaim ne javen e 14 Ne Iduna Park vendosi nje gol i Gundogan pas 17 minutave loje pas nje krosimi te Abumejang Me kete fitore Dortmund ngjitet ne vendin e 14 ne kuoten e 14 pikeve duke lene prapa m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama