Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundit

Total: 1806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.932Z

Zyrtare: Aubumeyang lojtar i Dortmundit

Borussia Dortmund ka fituar garën për super sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang.Sulmuesi 24 vjeçar ka vendosur që aventurën e tij ta vijoj në Bundeligë pas largimit nga AS St Etienne. Drejtori sportiv i Dortmundit, Michael Zorc deklaroi se janë shumë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.200Z

Fitore e vështirë e Dortmundit

Borussia Dortmund ka arritur fitoren e shumë kërkuar. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp, ka mposhtur në shtëpi Hoffenheim, me rezultat 1:0. Goli i vetëm i kësaj ndeshje, u shënua në pjesën e parë.AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.850Z

Gjermani / Guardiola: Dortmundit ia kthejmë reston në finale

Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola mendon se ekipi i tij do të hakmerret ndaj Borusias së Dortmundit për humbjen që këta të fundit i shkaktuan një javë më parë në kampionat. Dy skuadrat më në formë të Bundesligës prenë biletat për në finalen e Kupës së Gjermanisë. Bajerni u kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.505Z

Gjyqtari i kërkon falje publike Dortmundit

Gjyqtari i mirënjohur gjerman, Wolfgang Stark i ka kërkuar falje publike Borusia Dortmundit dhe mbrojtësit Shcmelzer. Në ndeshjen mes Dortmund dhe Wolfsburg, Stark e dëmtoi rëndë Borusia Dortmundin duke i’a përjashtuar nga ndeshja mbrojtësin Schmel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.940Z

I dhezë Dortmundit transferi

Transferi më i shtrenjtë në historinë e Borusia Dortmundit, armeni Henrikh Mikhtaryan ka shkëlqyer që në ndeshjen e parë për skuadrën gjermane. Lojtari 25 milionësh i transferuar 2 ditë më parë, shënoi 1 gol dhe bëri nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.497Z

Jurgen Klop rinovon kontraten me Borusian e Dortmundit

Duhet të presin ende të gjithë klubet që kërkojnë të kenë në stolin e tyre. Borusia e Dortmundit mund të shesë gjithë yjet e skuadrës, por kurrsesi nuk mund të heqë dorë nga Jurgen Klop. Dikur komentator, tani një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.740Z

Reali jep provimin para Dortmundit

Real Madrid i shkon të mërkurën Borusia Dortmundit duke vazhduar me fitore në La Liga. Skuadra madrilene e mposhti Betisin me rezultat 3 me 1. Galaktikët përfunduan pjesën e parë me 1 gol epërsi kur Ozil shënoj në minutën e 45. Benzema sh&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama