Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundit

Total: 1806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.505Z

Gjyqtari i kërkon falje publike Dortmundit

Gjyqtari i mirënjohur gjerman, Wolfgang Stark i ka kërkuar falje publike Borusia Dortmundit dhe mbrojtësit Shcmelzer. Në ndeshjen mes Dortmund dhe Wolfsburg, Stark e dëmtoi rëndë Borusia Dortmundin duke i’a përjashtuar nga ndeshja mbrojtësin Schmel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.940Z

I dhezë Dortmundit transferi

Transferi më i shtrenjtë në historinë e Borusia Dortmundit, armeni Henrikh Mikhtaryan ka shkëlqyer që në ndeshjen e parë për skuadrën gjermane. Lojtari 25 milionësh i transferuar 2 ditë më parë, shënoi 1 gol dhe bëri nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.497Z

Jurgen Klop rinovon kontraten me Borusian e Dortmundit

Duhet të presin ende të gjithë klubet që kërkojnë të kenë në stolin e tyre. Borusia e Dortmundit mund të shesë gjithë yjet e skuadrës, por kurrsesi nuk mund të heqë dorë nga Jurgen Klop. Dikur komentator, tani një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.740Z

Reali jep provimin para Dortmundit

Real Madrid i shkon të mërkurën Borusia Dortmundit duke vazhduar me fitore në La Liga. Skuadra madrilene e mposhti Betisin me rezultat 3 me 1. Galaktikët përfunduan pjesën e parë me 1 gol epërsi kur Ozil shënoj në minutën e 45. Benzema sh&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.371Z

Sulmi ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, arrestohet një rus

Policia gjermane ka arrestuar të premten një qytetar gjermano-rus, nën dyshimin se ka kryer sulmin ndaj ekipit të Borussia Dortmundit të martën e kaluar. Policia ka dyshimet se vendosja e bombës është kryer për motive financiare. Autobusi i ekipit të Dortmundit ishte në shënjestër të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.734Z

Levandovski, shpresa e Dortmundit

Jurgen Klop - Jemi specialistët e pjesës së dytë dhe kjo është pjesa e dytë e çerekfinales. Vitin e kaluar u eliminuam në finale, ndërsa tani duket se do të jetë në çerekfinale. Por nuk ka marrë fund gjithçka! Garet Beil - Duhet ta përballojmë këtë ndeshje si çdo sfidë tjetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.840Z

Kampionati gjerman Borusia e Dortmundit merr kryesimin

Borusia e Dortmundit ka marre kryesimin ne kampionatin gjerman te futbollit pasi ka fituar ne trasnferte 0-2 ndaj Mainz ne javen e 10-te Bundesliges. Mario Goetze do te kalonte Borusian ne avantazh ne minuten e 27-te gol ky qe do te mbetej ne fuqi deri ne fundin e pjeses se pare. Vendasit kish

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama