Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundit

Total: 1806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.128Z

Levandovski do të kalojë te Bajerni i Mynihut

Robert Levandovski do të jetë zyrtarisht lojtar i Bajernit të Myniihut nga 1 korriku 2014. Sulmuesi i Dortmundit ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare me kryesuesit e Bundesligës. Levandovski mori vendimin përfundimtar të largohet me parametra zero në fund të këtij sezoni, kur i skadon e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.500Z

Borussia blen Nuri Sahin per 7 mln euro

Borussia Dortmundit do të blejë për shtatë milionë euro pronësinë e mesfushorit Nuri Sahin, i cili luan në klubin gjerman që prej Janarit 2013 si i huazuar nga Reali i Madridit. Mesfushori i kombëtares turke u bë i famshëm pikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.664Z

Klopp kërkon hakmarrjen me Shalken

Trajneri i Dortmundit, Jurgen Klop, pas suksesit në Londër ndaj Arsenalit, ka përgatitur arsenalin e armëve për të marrë hak edhe ndaj Shalkes në kampionat. Gjatë një interviste për mediat gjermane, kreu i pankinës së Borusias ka përshëndetur kandidimin zyrtar të Gjermanisë për Bot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.931Z

Lista e deshirave te Barcelones

Televizioni "ESPN" zbuloi ditën e mërkurë listën e dëshirave të merkatos, që trajneri Tata Martino i paraqiti drejtuesve të Barcelonës në muajin Tetor. Sipas këtij televizioni, në listën e Martinos përfshiheshin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.227Z

Vatzke: Më mirë lyp sesa kërkoj ndihmë nga Bayerni

Drejtori ekzekutiv i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Ëatzke vazhdon të këmbëngul se klubi i tij nuk është në luftë me rivalin e Bundesligës, Bayern Munich. Marrëdhëniet mes ekipeve janë tensionuar pas transferimit të Mario Gotzes nga Dortmund në Allianz Arena në verën e vitit të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.961Z

Arsenali pranë nënshkrimit me Aubameyang për 60 mln euro

Arsenali është në prag të përfundimit të nënshkrimit me Pierre-Emerick Aubameyang nga Borussia Dortmund, pasi klubet u pajtuan në parim për një pagesë prej 60 milionë paundësh. Aubameyang, 28 vjeç, ka qenë subjekt i negociatave midis Topçinjve dhe Dortmundit për disa javë, me Arsen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.348Z

Rastësi apo provokim, kjo e gjeti Dortmundin në Rusi

Skuadra e Dortmundit dhe një grup i gazetarëve kanë mbërritur dje në Rusi, për ndeshjen e Europa League me Krasnodar. Krasnodar dhe Dortmund, bëjnë pjesë në grupin C të Europa League, dhe sot nga ora 17:00, do të vihen përballë nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama