Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundit

Total: 1806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.348Z

Rastësi apo provokim, kjo e gjeti Dortmundin në Rusi

Skuadra e Dortmundit dhe një grup i gazetarëve kanë mbërritur dje në Rusi, për ndeshjen e Europa League me Krasnodar. Krasnodar dhe Dortmund, bëjnë pjesë në grupin C të Europa League, dhe sot nga ora 17:00, do të vihen përballë nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.240Z

Basti për ndeshjen e Real-Dortmund, vret me thikë shokun

Krujë/Ndeshja mes Real Madridit dhe Borusias së Dortmundit ka shkaktuar një viktimë në Shqipëri. Tragjedia ka ndodhur të mërkurën në darkë në fshatin Borizanë në Fushë-Krujë, pasi pas sherrit për bastin e premtuar një 28 vjeçar ka masakruar me thikë shokun e tij. Sipas të dhëna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.820Z

Bundesliga tenis i Borusias ndjek Bajerni

Borussia e Dortmundit shfaqi një provë force në kampionat, duke mposhtur me një rezultat tenistin Hamburgun, të vetmen skuadër që kishte arritur të merrte pikë të plota ndaj nënkampionëve të Europës në kampionatin e vitit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.646Z

Bundesliga, java e 4

Java e katërt mund të sjellë edhe rotacion nëkrye të tabelës, duke i dhënë fund hegjemonisë prej 37 javësh dominim të Bajernit të Mynihut. Borusia e Dortmundit, Bayer Leverkuzen dhe Mainz janë me pikë të plota dhe kanë mundësinë ideale për të shkuar në kuotën e 9 pikëve, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.248Z

Higuain: Jemi një skuadër e fortë

“Të ftohtë në kokë, dhe të nxehtë në zemër” – kjo është shprehja e Higuainit përpara sfidës decisive ndaj topcinjve të Arsenalit. Sulmuesi spanjoll përpiqet të karikojë skuadrën, edhe pse e pranon se formacioni në kampionat ka lënë shumë pikë rrugës. ”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.270Z

Sport: Tifozët e Dortmund, lojtari i 12

A është tifozeria e Dortmundit lojtari i 12-t në fushën e lojës? Kjo është një pyetje në fakt që mund të mos dojë shumë kohë për ti dhënë përgjigjie. Sipas një vëzhgimi të përditëshmes katalanase “Sport” e cilëson tifozerinë verdhezi si shumë të nxehtë dhe pad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.690Z

Robert Lewandowski drejt Realit

Ngjyhet me “blanco” e ardhmja e Robert Lewandowskit. Sulmuesi polak i Borusias së Dortmundit që prej kohësh dukej se ishte vetem një hap larg transferimit në qershor te Bajerni i Mynihut, mundet që të bëjë një ndryshim te madh për ta vazhduar karrierën e tij te Reali i Madrid

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama