Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundit

Total: 1806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.820Z

Bundesliga tenis i Borusias ndjek Bajerni

Borussia e Dortmundit shfaqi një provë force në kampionat, duke mposhtur me një rezultat tenistin Hamburgun, të vetmen skuadër që kishte arritur të merrte pikë të plota ndaj nënkampionëve të Europës në kampionatin e vitit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.646Z

Bundesliga, java e 4

Java e katërt mund të sjellë edhe rotacion nëkrye të tabelës, duke i dhënë fund hegjemonisë prej 37 javësh dominim të Bajernit të Mynihut. Borusia e Dortmundit, Bayer Leverkuzen dhe Mainz janë me pikë të plota dhe kanë mundësinë ideale për të shkuar në kuotën e 9 pikëve, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.248Z

Higuain: Jemi një skuadër e fortë

“Të ftohtë në kokë, dhe të nxehtë në zemër” – kjo është shprehja e Higuainit përpara sfidës decisive ndaj topcinjve të Arsenalit. Sulmuesi spanjoll përpiqet të karikojë skuadrën, edhe pse e pranon se formacioni në kampionat ka lënë shumë pikë rrugës. ”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.270Z

Sport: Tifozët e Dortmund, lojtari i 12

A është tifozeria e Dortmundit lojtari i 12-t në fushën e lojës? Kjo është një pyetje në fakt që mund të mos dojë shumë kohë për ti dhënë përgjigjie. Sipas një vëzhgimi të përditëshmes katalanase “Sport” e cilëson tifozerinë verdhezi si shumë të nxehtë dhe pad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.690Z

Robert Lewandowski drejt Realit

Ngjyhet me “blanco” e ardhmja e Robert Lewandowskit. Sulmuesi polak i Borusias së Dortmundit që prej kohësh dukej se ishte vetem një hap larg transferimit në qershor te Bajerni i Mynihut, mundet që të bëjë një ndryshim te madh për ta vazhduar karrierën e tij te Reali i Madrid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.266Z

Çështja e Marco Reus, sharje e kritika te Dortmund

Lajmi i publikuar sot në mediat gjermane se Dortmund e ka nxjerrë në shitje Marco Reus duke i treguar klauzolën e tij, ka irituar drejtuesit e Borusia Dortmund. Ishte shefi i Bayern Munchen ai që nxiti debatin duke thënë se Dortmund i ka bërë kluazolë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.039Z

Gjermani hije trukimi mbi takimin Fraiburg-Borusia

BERLIN- Hije trukimi kane prekur ndeshjen e bundesliges gjermane mes Fraiburgut dhe Borusias se Dortmundit. Kjo e fundit permbysi disavantazhin e pjeses se pare duke fituar 2-1 ne fund te nje takimi teper te cuditshem. Fraiburgu kaloi ne avantazh ne minuten e 26-te te pjeses se pare pasi Mats Humels

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama