Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundit

Total: 1806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.646Z

Bundesliga, java e 4

Java e katërt mund të sjellë edhe rotacion nëkrye të tabelës, duke i dhënë fund hegjemonisë prej 37 javësh dominim të Bajernit të Mynihut. Borusia e Dortmundit, Bayer Leverkuzen dhe Mainz janë me pikë të plota dhe kanë mundësinë ideale për të shkuar në kuotën e 9 pikëve, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.248Z

Higuain: Jemi një skuadër e fortë

“Të ftohtë në kokë, dhe të nxehtë në zemër” – kjo është shprehja e Higuainit përpara sfidës decisive ndaj topcinjve të Arsenalit. Sulmuesi spanjoll përpiqet të karikojë skuadrën, edhe pse e pranon se formacioni në kampionat ka lënë shumë pikë rrugës. ”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.270Z

Sport: Tifozët e Dortmund, lojtari i 12

A është tifozeria e Dortmundit lojtari i 12-t në fushën e lojës? Kjo është një pyetje në fakt që mund të mos dojë shumë kohë për ti dhënë përgjigjie. Sipas një vëzhgimi të përditëshmes katalanase “Sport” e cilëson tifozerinë verdhezi si shumë të nxehtë dhe pad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.690Z

Robert Lewandowski drejt Realit

Ngjyhet me “blanco” e ardhmja e Robert Lewandowskit. Sulmuesi polak i Borusias së Dortmundit që prej kohësh dukej se ishte vetem një hap larg transferimit në qershor te Bajerni i Mynihut, mundet që të bëjë një ndryshim te madh për ta vazhduar karrierën e tij te Reali i Madrid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.266Z

Çështja e Marco Reus, sharje e kritika te Dortmund

Lajmi i publikuar sot në mediat gjermane se Dortmund e ka nxjerrë në shitje Marco Reus duke i treguar klauzolën e tij, ka irituar drejtuesit e Borusia Dortmund. Ishte shefi i Bayern Munchen ai që nxiti debatin duke thënë se Dortmund i ka bërë kluazolë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.039Z

Gjermani hije trukimi mbi takimin Fraiburg-Borusia

BERLIN- Hije trukimi kane prekur ndeshjen e bundesliges gjermane mes Fraiburgut dhe Borusias se Dortmundit. Kjo e fundit permbysi disavantazhin e pjeses se pare duke fituar 2-1 ne fund te nje takimi teper te cuditshem. Fraiburgu kaloi ne avantazh ne minuten e 26-te te pjeses se pare pasi Mats Humels

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.253Z

Bundesliga jep verdiktetVolfsburgu i shpëtuar

GJERMANI- Ka përfunduar sot sezoni 2010-2011 i Bundesligës gjermane, e cila dy javë më parë ka njohur edhe kampionen, Borusian e Dortmundit. Ndeshjet e së shtunës kanë konfiguruar përfundimisht renditjen për këtë sezon. Kështu, pas Sen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama