Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundit

Total: 1806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.820Z

Beckenbauer Nuk kemi strategji kunder Dortmundit

Franz Beckenbauer tenton te riktheje paqen ne Bundesliga Presidenti i nderit te Bayerni iu pergjigj akuzave te shefit ekzekutiv te Dortmundit Watzke sipas te cilit bavarezet po zbatojne nje strategji per te shkaterruar rivalet ne kampionat duke u marre lojtaret me te mirebr br Per Beckenbauer Baye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.802Z

Hummels kapiten i Dortmundit

Dortmundi prej tani e tutje kapiten do ta kete, Mats Hummelsin. Ai është caktuar kapiten i Borussia Dortmundit, pasi klubi po përpiqet t’u japë fund spekulimeve se ai do të shkojë te Manchester Unitedi. Djajtë e Kuq e kërkojnë me ngulm 25-vje&ccedi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.823Z

Schalke sanksionon 500 tifoze te Dortmundit

Schalke 04 i ndalon hyrjen në stadiumin e saj 498 tifozëve të Borussias së Dortmundit për pesë vitet e ardhshme, lajmëroi klubi i Gelserkishtenit këtë të martë. Sanksionet vijnë pas incidenteve të provokuara nga tifozeria udh&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.932Z

Zyrtare: Aubumeyang lojtar i Dortmundit

Borussia Dortmund ka fituar garën për super sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang.Sulmuesi 24 vjeçar ka vendosur që aventurën e tij ta vijoj në Bundeligë pas largimit nga AS St Etienne. Drejtori sportiv i Dortmundit, Michael Zorc deklaroi se janë shumë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.200Z

Fitore e vështirë e Dortmundit

Borussia Dortmund ka arritur fitoren e shumë kërkuar. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp, ka mposhtur në shtëpi Hoffenheim, me rezultat 1:0. Goli i vetëm i kësaj ndeshje, u shënua në pjesën e parë.AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.850Z

Gjermani / Guardiola: Dortmundit ia kthejmë reston në finale

Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola mendon se ekipi i tij do të hakmerret ndaj Borusias së Dortmundit për humbjen që këta të fundit i shkaktuan një javë më parë në kampionat. Dy skuadrat më në formë të Bundesligës prenë biletat për në finalen e Kupës së Gjermanisë. Bajerni u kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.505Z

Gjyqtari i kërkon falje publike Dortmundit

Gjyqtari i mirënjohur gjerman, Wolfgang Stark i ka kërkuar falje publike Borusia Dortmundit dhe mbrojtësit Shcmelzer. Në ndeshjen mes Dortmund dhe Wolfsburg, Stark e dëmtoi rëndë Borusia Dortmundin duke i’a përjashtuar nga ndeshja mbrojtësin Schmel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama