Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsis

Total: 690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.321Z

Nishani prezanton strategjinë unike për një sistem drejtësie më të besueshëm

Ministri i Drejtësisë: Forcimin e shtetit të së drejtës, ku ligjet zbatohen plotësisht dhe në mënyrë të barabartë për të gjithë, çmontimin e sistemit të korrupsionit janë objektivat tona për përmirësimin e sistemit të drejtësisë Ministri Nishani prezantoi dje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

M. D: Kontrolletn baz t ligjit

Ministria e Drejtsis, ka sqaruar sot se drejtues t Prokuroris s Tirans kan penguar inspektort e ksaj ministrie t ushtrojn kontroll. Ministri Enkelejd Albeaj deklaroi se kontrolle t tilla jan t bazuara n Kushtetutn e vendit si dhe prmbushje e detyrimeve t ligjit. N deklaratn pr mediat, shpjegohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.858Z

Faljet e Presidentit, në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë

Projektligji pr faljen, pas m shum se tre jav diskutimi n komisionin e ligjeve, ka arritur t marr vetm votat e mazhorancs. Opozita, e cila kishte paraqitur nj sr amendamentesh kundrshtoi ashpr n mnyr t veant at q ajo e cilesoi cnim t thelbit t draftit, at t ndarjes s kompetencave kushtetuese mes Pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.190Z

Nishani: Strategjia e reformës në drejtësi, brenda vitit

Ministria e Drejtsis prezantoi draft-strategjin pr sistemin e drejtsis, nj dokument q ka prfshir t gjith aktort e ktij procesi. Ministri Bujar Nishani u ndal n disa prej objektivave themelore t strategjis, ku shquan forcimin e shtetit ligjor dhe lufta ndaj korrupsionit. Hartimi i ksaj strategjie e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Gjyqtar kundrshtojn pr/ligjet

Shtat projektligjet e miratuara sot nga Kshilli i Ministrave, q do t ndryshonin funksionin e sistemit t drejtsis, jan kundrshtuar nj zri nga pjesa m e madhe e gjyqtarve dhe prokurorve. Gjat mbledhjes s Kshillit t Lart t Drejtsis, antart e ktij kshilli, njkohsisht kryetar gjykatash, kan kundrshtuar h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kodheli: Bumi i prfshir n trafik armsh

Zdhnsja e Partis Socialiste Mimi Kodheli, ka akuzuar edhe nj her ish-ministrin e Drejtsis Aldo Bumi pr shprdorim detyre, n kohn q drejtonte ministrin n fjal, duke akuzuar si t prfshir n trafikun e armve. E sigurojm Aldo Bumcin se zelli me t cilin ai i shrben klanit Berisha, nuk do ta shptoj dot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

KLD shqyrton Pr/ligjin e gjykatave

Kshilli i Lart i Drejtsis gjat mbledhjes s sotme po shqyrton projektligjin pr Gjykatat Administrative, i hartuar nga Ministria e Drejtsis, pr t mbajtur m pas nj qndrim. Kjo mbledhje e KLD-s, vjen pas krkess nga e Komisionit Parlamentar t Ligjeve, pr t dhn komente apo sugjerime pr kt projektligj.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama