Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsis

Total: 690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Oketa: Mbshtesim arrestimet e Drejtsis

Pas homazheve n varrezat e dshmorve me rastin e Fests s 5 Majit, Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa ka reaguar pr arrestimet n dikasterin q ai drejton. Okta u shpreh se mbshtet do arrestim nga ana e drejtsis. Mbshtesim do vendim t drejtis pr Grdecin, i cili nuk ishte aksident i zakonshm dhe nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

Vendimi i drejtsis apo shfajsimi i Serbis

Data e 26 shkurtit t vitit 2007, do t mbetet e shnuar si dit e veant n historin m t re botrore, n t cilin Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis me seli n Hag vendosi q Serbin ta shpalli t pafajshme pr gjenocidin n Bosnj. N padin e saj q BeH paraqiti n organin m t lart ndrkombtar t akuzs para plot 14 vitesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Mblidhet Sollaku 2, lexohet raporti i Ministris s Drejtsis

Ka zhvilluar mbledhjen e radhs Komisioni hetimor kuvendor pr Prokurorin e Prgjithshm Theodhori Sollaku. N mbledhje sht lexuar raporti i Ministris s Drejtsis q do t kontrolloj dokumentacionin e Prokuroris pr vitin 2006. Komsioni, q prbhet vetm nga antart e maxhorancs, pasi opozita ka vendosur t mos m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Topi: Reform reale n organet e drejtsis

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, krkoi dje n Kor, nj reform reale n organet e drejtsis. N vijim t vizits s tij n qytetin e Kors, Presidenti zhvilloi nj takim me antar t kshillit bashkiak t qytetit, ku theksoi nevojn e bashkpunimit midis forcave politike edhe n nivel lokal. "T kthejm n mny

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Topi dekreton Alibeajn Ministr t Drejtsis

Enkeled Alibeaj sht dekretuar nga Presidenti i Republiks n postin e Ministrit t Drejtsis. Kandidatura e propozuar nga kryeministri Sali Berisha u aprovua me unanimitet edhe n Kshillin e Prgjithshm Drejtues t Partis Demokratike. Menjher pas ksaj, Berisha deklaroi q n nj koh sa m t shkurtr do ti paraq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Pavarsia e drejtsis dhe lufta ndaj krimit te organizuar

Vern e vitit 2006, n krye t lufts kundr korrupsionit n Rumani erdhi prokurori me emrin Daniel Morar. Prej asaj dite e n vazhdimsi Morari ndodhej n faqet e para t shtypit. Numri i padive q hapi me ekipin e tij, i cili prbhej prej 120 hetuesish, 170 policsh dhe 45 specialistsh i kalonte t 850-at.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Alibeaj thirrje KLD-s

Peshkopi (start)- Ministri i Drejtsis Enkelejd Alibeaj, i pranishm n mbledhjen e Kshillit t Lart t Drejtsis, q ka zhvilluar sot punimet n qytetin e Peshkopis, ka shprehur mbshtetjen e tij pr krkesn e Prokuroris s Prgjithshme pr heqjen e imunitetit t gjyqtarit t Gjykats s Rrethit Mat, Vesel Bako.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama