Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsis

Total: 690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Topi: Reform reale n organet e drejtsis

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, krkoi dje n Kor, nj reform reale n organet e drejtsis. N vijim t vizits s tij n qytetin e Kors, Presidenti zhvilloi nj takim me antar t kshillit bashkiak t qytetit, ku theksoi nevojn e bashkpunimit midis forcave politike edhe n nivel lokal. "T kthejm n mny

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Topi dekreton Alibeajn Ministr t Drejtsis

Enkeled Alibeaj sht dekretuar nga Presidenti i Republiks n postin e Ministrit t Drejtsis. Kandidatura e propozuar nga kryeministri Sali Berisha u aprovua me unanimitet edhe n Kshillin e Prgjithshm Drejtues t Partis Demokratike. Menjher pas ksaj, Berisha deklaroi q n nj koh sa m t shkurtr do ti paraq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Pavarsia e drejtsis dhe lufta ndaj krimit te organizuar

Vern e vitit 2006, n krye t lufts kundr korrupsionit n Rumani erdhi prokurori me emrin Daniel Morar. Prej asaj dite e n vazhdimsi Morari ndodhej n faqet e para t shtypit. Numri i padive q hapi me ekipin e tij, i cili prbhej prej 120 hetuesish, 170 policsh dhe 45 specialistsh i kalonte t 850-at.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Alibeaj thirrje KLD-s

Peshkopi (start)- Ministri i Drejtsis Enkelejd Alibeaj, i pranishm n mbledhjen e Kshillit t Lart t Drejtsis, q ka zhvilluar sot punimet n qytetin e Peshkopis, ka shprehur mbshtetjen e tij pr krkesn e Prokuroris s Prgjithshme pr heqjen e imunitetit t gjyqtarit t Gjykats s Rrethit Mat, Vesel Bako.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.321Z

Nishani prezanton strategjinë unike për një sistem drejtësie më të besueshëm

Ministri i Drejtësisë: Forcimin e shtetit të së drejtës, ku ligjet zbatohen plotësisht dhe në mënyrë të barabartë për të gjithë, çmontimin e sistemit të korrupsionit janë objektivat tona për përmirësimin e sistemit të drejtësisë Ministri Nishani prezantoi dje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

M. D: Kontrolletn baz t ligjit

Ministria e Drejtsis, ka sqaruar sot se drejtues t Prokuroris s Tirans kan penguar inspektort e ksaj ministrie t ushtrojn kontroll. Ministri Enkelejd Albeaj deklaroi se kontrolle t tilla jan t bazuara n Kushtetutn e vendit si dhe prmbushje e detyrimeve t ligjit. N deklaratn pr mediat, shpjegohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.858Z

Faljet e Presidentit, në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë

Projektligji pr faljen, pas m shum se tre jav diskutimi n komisionin e ligjeve, ka arritur t marr vetm votat e mazhorancs. Opozita, e cila kishte paraqitur nj sr amendamentesh kundrshtoi ashpr n mnyr t veant at q ajo e cilesoi cnim t thelbit t draftit, at t ndarjes s kompetencave kushtetuese mes Pre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama