Rezultate te kerkimit per termin: +Dridhjet

Total: 229
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.710Z

Tërmet i fuqishëm në Pakistan, 39 viktima

Një tërmet i fuqishëm në Pakistan ka vrarë të paktën 39 persona dhe lënduar shumë të tjerë në krahinën jug-perëndimore të Balochistanit. Zyrtarët për emergjenca në Pakistan janë shqetësuar se numri i atyre që e kanë humbur jetën gjatë dridhjeve të tokës mund të rritet. Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.074Z

Itali,Akuila tronditet nga dy tërmete

Vazhdon të lëkundet toka në Itali. Dridhjet nuk po e lëmë të qetë popullsinë e Abrucos, që është e tmerruar nga lëvizjet e rënda sizmike të tokës këto ditët e fundit. Një tërmet i ri 5.1 ballësh të shkallës Rihter është ndjerë në Akuila në orën 21:40 minuta, tërmet që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.918Z

Dridhjet pasuese të Wall Street-it

Autori i Lajmit: Nga Harold Mejerson Sipas një ankete të revistës NBC-Wall Street Journal, e cila ishte botuar në fund të janarit, kishte treguar se 74 për qind e amerikanëve besojnë se nuk është bërë mjaft për ta rregulluar industrinë bankare Njëjtë sikur tërmetet, Goldman Sach

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.711Z

39 të vdekur nga tërmeti në Pakistan

Tërmeti i fuqishëm në Pakistan ka vrarë së paku 39 persona dhe lënduar plotë të tjerë në krahinën jug-perëndimore të Balochistanit. Zyrtarët për emergjenca në Pakistan janë shqetësuar se numri i atyre që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.198Z

Parkisoni, trajtimi i efekshëm me operacion

Autori i Lajmit: Red.Parkinsoni është një sëmundje neurologjike dhe shenjat e dukëshme të saj janë dridhjet, veçanërisht të gjymtyrëve. " Me përparimin e sëmundjes, simptomat shtohen", thotë neurologu David Çarls pranë universitetit Vanderbild në Nashvill të shtetit Tenesi. "Vësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.119Z

Tërmet 3,7 ballë sot në Manastir

Sot rreth orës 6 e 30 në Manastir ka pasur dridhje prej 3.7 shkallë të Rihterit. Dridhjet janë ndjerë edhe në Resnje dhe fshatrat përreth./Telegrafi/

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.244Z

Tërmet 6 ballësh në Turqi

Një tërmet prej gjashtë ballësh është regjistruar sot në afërsi të Antalias, në Turqi. Raporte për viktima në njerëz nuk ka. Epiqendra ka qenë në thellësi prej 11 kilometrash në pjesën lindore të Mesdheut. Dridhjet e tokës kanë shkaktuar panik te qytetarët.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama