Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Minxolli

Total: 659
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.877Z

“Gërdeci”, lirohet Dritan Minxolli

Dritan Minxolli u lirua sot nga Gjykata e Lartë dhe ndaj tij është marrë masa e “arrest shtëpie”. Vendimi u mor nga kolegji penal i Gjykatës së Lartë me relator Andi Çelikun, me motivacionin se Minxollit i kanë tejkaluar afatet e paraburgimit. Prej kohësh, katër të arrestuarit për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.855Z

Dosja Gerdeci Dritan Minxolli kerkon lirimin

TIRANE - Dritan Minxolli nje nga te pandehurit e arrestuar te dosjes Gerdeci i kerkoi dje Gjykates se Tiranes lirimin e menjehershem te tij nga qelia per shkak te tejkalimit te afateve te paraburgimit. Ne seancen e djeshme ne ngarkim te 29 te akuzuarve si shkaktare te shperthimit tragjik te 15 marsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.180Z

Minxolli fajëson ushtarakun e vdekur

Drejtori teknik i fabrikës së çmontimit të predhave në Gërdec, Dritan Minxolli, i arrestuar tri ditë pas tragjedisë së 15 marsit 2008, përpiqet të ngarkojë me përgjegjësi ushtarakët. Trazhgim SokolajNjëri nga personat që fajëson ish-drejtori i fabrikës së çmontimit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.272Z

Minxolli, akuzon Prokurorinë “Zhvilluat hetim të njëanshëm”

26/04/2011  Ish-drejtori i fabrikës së Gërdecit: Amerikanët të pandehur, jo dëshmitarë në proces TIRANE-Ish-drejtori i fabrikës së demontimit të municioneve në Gërdec, Dritan Minxolli, ka akuzuar Prokurorinë për një hetim të njëanshëm të shpërthimit tragjik të 15 mars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.631Z

Dritan Minxolli: “Shteti nuk e inspektoi asnjëherë fabrikën për kushtet”

Drejtori i fabrikës së Gërdecit pranon se punësoi fëmijë dhe gra për demontim Laureta Rryçi Institucionet shtetërore nuk kanë treguar asnjëherë interes për të inspektuar fabrikën e demontimit të municioneve në Gërdec. Kështu deklaroi dje Dritan Minxolli në sallën e gjyqit, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.637Z

Gerdeci Minxolli Nuk kam dijeni per municionet

TIRANE-Gjykata e Shkalles se pare ne Tirane ka vijuar sot me seancen e radhes per tragjedine e Gerdecit ku po analizohen provat shkencore te Prokurorise. I pandehuri Dritan Minxolli perjashtoi veten nga ceshtja e municioneve pasi sic tha ai nuk bente pjese ne transportin e tyre. Ish-pergjegjesi ne f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.583Z

Dëshmon drejtori i “Gërdecit” Minxolli: “Edhe fëmijët demontonin predha”

Autori i Lajmit: RedaksiaNë gjyqin për “Gërdecin” ka dëshmuar drejtori i fabrikës së demontimit të armëve, Dritan Minxolli, si dhe Zamira Durda, banore e këtij fshati që humbi djalin, babanë dhe kunatën në këtë tragjedi. Drejtori i fabrikës së Gërdecit ka deklaruar para togave

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama