Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Minxolli

Total: 659
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.631Z

Dritan Minxolli: “Shteti nuk e inspektoi asnjëherë fabrikën për kushtet”

Drejtori i fabrikës së Gërdecit pranon se punësoi fëmijë dhe gra për demontim Laureta Rryçi Institucionet shtetërore nuk kanë treguar asnjëherë interes për të inspektuar fabrikën e demontimit të municioneve në Gërdec. Kështu deklaroi dje Dritan Minxolli në sallën e gjyqit, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.637Z

Gerdeci Minxolli Nuk kam dijeni per municionet

TIRANE-Gjykata e Shkalles se pare ne Tirane ka vijuar sot me seancen e radhes per tragjedine e Gerdecit ku po analizohen provat shkencore te Prokurorise. I pandehuri Dritan Minxolli perjashtoi veten nga ceshtja e municioneve pasi sic tha ai nuk bente pjese ne transportin e tyre. Ish-pergjegjesi ne f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.583Z

Dëshmon drejtori i “Gërdecit” Minxolli: “Edhe fëmijët demontonin predha”

Autori i Lajmit: RedaksiaNë gjyqin për “Gërdecin” ka dëshmuar drejtori i fabrikës së demontimit të armëve, Dritan Minxolli, si dhe Zamira Durda, banore e këtij fshati që humbi djalin, babanë dhe kunatën në këtë tragjedi. Drejtori i fabrikës së Gërdecit ka deklaruar para togave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.380Z

Gërdeci, Pinari, Delijorgji e Minxolli pranojnë dosjen

 TIRANE - Mihal Delijorgji, Ylli Pinari dhe Dritan Minxolli tentojnë të shmangin rrezikun e burgimit të përjetshëm për akuzën e "vrasjes masive", ngritur ndaj tyre në dosjen "Gërdeci". Kërkesa u paraqit në seancën e djeshme në ngarkim të 29 të pandehurve, mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.066Z

Lirohet Dritan Minxolli ne prag lirimi Pinari dhe Delijorgji

Kolegji Penal Per te pandehurin kane skaduar afatet e paraburgimit llogaritja nga dita kur dosja mberriti ne Gjykaten e Larte Te cilesuarit si shkaktare te tragjedise se Gerdecit drejt lirise. I pari qe le qelite e paraburgimit dhe akomodohet ne banesen e tij eshte ish-drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.298Z

Gërdeci, Minxolli: Mediu urdhëroi ndërtimin e fabrikës

“Objekti u hap me urdhrin nr. 550 të ish-ministrit të Mbrojtjes” Urdhri për ndërtimin e fabrikës së Gërdecit u dha nga ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Kështu deklaroi ish-drejtori i fabrikës së demontimit në Gërdec, Dritan Minxolli. Sipas tij, fabrika është hapur me urd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.444Z

Delijorgji, Pinari, Minxolli: “Duam gjykim të shkurtuar”

Autori i Lajmit: Ornela ManjaniTre të pandehurit kryesorë, të cilësuar si përgjegjës për tragjedinë e ndodhur më 15 mars 2008 në Gërdec, kërkojnë gjykim të shkurtuar. Seanca është zhvilluar me dyer të mbyllura në ambientet e Gjykatës së Tiranës. Mihal Delijorgji, Ylli Pinari dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama